Комітет Ради погодив законопроекти щодо ввезення "євроблях"

Профільний Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроекти щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт Верховної Ради.

На думку заступника голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олександра Ковальчука, необхідно зробити розмитнення "євроблях" простим і дешевим, ліквідувати схему маніпулювання із вартістю автомобіля шляхом відміни оцінки вартості транспортного засобу. Водночас, на думку депутата, не можна допустити нанесення збитків державі.

Таким чином, депутатами напрацьовано два законопроекти, якими пропонуються зміни до Податкового і Митного кодексів.

Вони передбачають єдиний підхід до розмитнення автомобілів без будь-яких пільг і винятків, стосуються всіх транспортних засобів, які в’їхали на територію України до кінця 2020 року з порушеннями митних правил.

Одним з проектів встановлено, що автомобілі мають бути розмитнені протягом 180 днів за ставкою оподаткування, яка не перевищує одну тисячу євро.

Олександр Ковальчук наголосив, що законопроект комплексний і направлений на подолання корупції. Народний депутат закликав українців не вірити в те, що можна буде ще раз "розкачати" Верховну Раду на пільги, а сплачувати мито при ввезенні автомобілів, інакше доведеться сплачувати штрафи.

Водночас, за його словами, ближчим часом буде напрацьований ще один законопроект, який передбачатиме поступове, протягом п'яти років, зниження вартості розмитнення транспортних засобів.

Крім цього, Комітет підтримав доопрацьовані редакції проектів законів "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України" і "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов’язкових платежів, об'єктом оподаткування якими є транспортні засоби" та доручив членам Комітету зареєструвати їх і внести на розгляд Верховної Ради.

Також Комітет рекомендував Верховній Раді включити дані проекти законів до порядку денного і за наслідками розгляду у першому читанні прийняти за основу.

Нагадаємо, 19 листопада 2020 року стартувала робота системи автоматичної фіксації порушень Правил дорожнього руху, яка також розпізнає автомобілі на іноземній реєстрації.

Читайте також: Власникам "євроблях" масово відмовляють у виплаті страховки: Що відомо

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"