Комітет Ради підтримав скандальний законопроект "Про медіа"

Профільний комітет Верховної Ради ухвалив рішення підтримати проєкт Закону "Про медіа" (№2693)

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на пресслужбу парламенту.

Голова підкомітету з питань права громадян на інформацію Комітету з питань свободи слова і одна із авторів основного законопроєкту Тетяна Циба зазначила: "Це системний закон і він давно на часі, оскільки регулює питання, які досі не були врегульовані, наприклад онлайн і інтернет медіа. В тому числі, він розширює повноваження Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, надаючи можливість більше впливати на інформаційну політику держави і карати порушників. Також законопроєкт вирішує питання прозорості медіа, оскільки передбачає розкриття всіх кінцевих бенефіціарів".

За її словами, два законопроєкти майже на дві третини збігаються і розглядається можливість "після першого читання інтегрувати в єдиний законороєкт все найкраще, що є в альтернативному".

Тетяна Циба також підкреслила, що зараз відбувається широке обговорення законопроєктів з профільними організаціями і головний Комітет налаштований під час підготовки до другого читання врахувати багато правок, запропонованих журналістами. "Те, що я бачила, то немає протиріч між медіаринком, людьми які працюють в інформаційному просторі, і Комітетом. Там триває конструктивна робота", - сказала вона.

Нагадаємо, 3 лютого очільник Мінкульту Бородянський анонсував подальше доопрацювання законопроекту про дезінформацію.

Довідка: 17 січня у Міністерстві культури, молоді та спорту презентували проект закону про протидію дезінформації, який встановлює покарання за фейки

29 січня депутати, журналісти, експерти та громадські діячі обговорили скандальний законопроект №2693 про медіа, який найближчим часом має розглянути Верховна Рада. 

Голова Національного союзу журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко заявив, що запропонований Міністерством культури, молоді та спорту законопроект про протидію дезінформації спрямований на встановлення контролю влади над українськими медіа та становить загрозу свободі слова

"Репортери без кордонів" (RSF) також висловили своє критичне ставлення до українського законопроєкту щодо боротьби з дезінформацією та висловили зауваження до нього. 

Представництво ЄС в Україні заявило, що Європейський Союз та Рада Європи допомагають українським партнерам наблизити законопроєкт "Про медіа" до європейських стандартів

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme