Комітет Ради назвав антиконституційним закон про агентство з повернення активів

Парламентський комітет з питань правової політики та правосуддя визнав антиконституційним законопроект про Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів
Depo.Влада
5 листопада 2015 17:35
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу "БПП – "Солідарність".

Як розповів голова комітету, народний депутат з фракції БПП Руслан Князевич, депутати відзначили, що парламент не наділений повноваженнями щодо утворення, реорганізації та ліквідації міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.

"Це повноваження є дискреційним повноваженням Уряду, тому рішення про створення Національного агентства – центрального органу виконавчої влади - повинно прийматися Кабінетом міністрів України шляхом видання відповідного правового акту", – сказав Князевич.

Він також зазначив, що пропозиція законопроекту про створення Національного агентства як центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом є сумнівною з точки зору відповідності Основному Закону України.

"Функціонування таких органів державної влади, як Антимонопольний комітет України, Фонд державного майна України, Державний комітет телебачення і радіомовлення України передбачено Конституцією України, а їх спеціальний статус, як центральних органів виконавчої влади, визначений у статті 24 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади» (абзац перший частини першої) Конституцією України існування інших таких органів, крім зазначених вище, не передбачено", – відзначив Князевич.

Серед іншого, голова комітету відзначив, що згідно з Основним Законом, Кабінет міністрів відповідальний перед Президентом і Верховною Радою, підконтрольний і підзвітний Верховній Раді у межах, передбачених Конституцією (частина друга статті 113). У зв’язку з цим, пропозиція законопроекту про підзвітність Національного агентства, яке є центральним органом виконавчої влади, Верховній Раді України, не відповідає нормам Конституції.

"Враховуючи викладене, Комітет прийшов до висновку, що даний проект суперечить положенням Конституції України", – додав Князевич.

Нагадаємо, що Верховна Рада просто зараз визначається, чи ухвалювати цей законопроект.

Більше новин політики читайте на  Depo.Влад