Комітет ПАРЄ пропонує ратифікувати повноваження Росії, бо вона віддала Україні моряків

Моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи рекомендує ратифікувати повноваження російської делегації

Про це йдеться у проєкті резолюції, дебати щодо якої та голосування відбудуться у середу увечері на засіданні зимової сесії ПАРЄ, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Комітет пропонує Асамблеї ратифікувати повноваження Російської Федерації та продовжити оцінку прогресу і представити моніторингову доповідь пізніше цього року", – зазначається у проєкті рішення профільного комітету.

Доповідачем проєкту резолюції є нідерландський сенатор Тіні Кокс. Саме він є автором раніше ухваленої резолюції, яка, на догоду Росії, фактично руйнує механізм накладання санкцій на країни-членів, що порушують свої статутні зобов'язання (це забезпечило у червні 2019 року безумовне повернення російської делегації до асамблеї).

Аргументуючи необхідність ратифікації повноважень делегації Росії, Кокс у проєкті резолюції вказує, що Росія упродовж шести місяців після повернення до ПАРЄ виконала низку рекомендацій.

Зокрема, згадується у документі, російська сторона повернула 24 протиправно захоплених у Керченській протоці українських моряків у рамках обміну заручників. Окрім цього, вважає моніторинговий комітет, деякого прогресу досягнуто в імплементації Мінських домовленостей. Також, як зазначається, готуються подальші обміни ув'язненими.

Зараз до проєкту резолюції готуються та подаються поправки, багато з яких спрямовані на зміну змісту і спрямованості документа з метою недопущення підтвердження повноважень делегації Росії.

Нагадаємо, у першому турі росіянин Петро Толстой не зміг обратися віцепрезидентом ПАРЄ.

Проте 28 січня Петра Толстого таки обрали віцепрезидентом ПАРЄ.

27 січня Генсек Ради Європи висловила підтримку українській делегації ПАРЄ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme