Комітет одностайно рекомендує Раді дозволити арешт судді Чернушенка, - нардеп

Парламентський комітет з питань правової політики рекомендував народним депутатам надати дозвіл на затримання і арешт голови Апеляційного суду Києва Антона Чернушенка
Depo.Влада
30 червня 2015 14:18
ФОТО: depo.ua

Про це в кулуарах парламенту повідомив заступник голови фракції "Батьківщина", член комітету Сергій Соболєв, передає depo.ua з посиланням на "РБК-Україна".

"Щойно завершився комітет. Комітет проголосував "за" - і наша фракція буде голосувати. Судячи з того, що рішення комітету було одноголосним, думаю, рішення пройде і сесійну залу", - сказав нардеп.

За його словами, розгляд подання щодо Чернушенка відбудеться, швидше за все, на вечірньому засіданні Ради.

"Цілком реально, що питання буде розглядатися сьогодні, або на вечірньому засіданні, або навіть зараз", - зазначив Соболєв.

Нагадаємо, що Генеральна прокуратура звернулася до Верховної Ради  з проханням дати дозвіл на арешт Чернушенка.

За даними прокуратури,  Чернушенко отримав велику суму хабаря у нарадчій кімнаті за справу, яка навіть не розглядалася по суті. Крім того,  прокуратура розслідує незаконне втручання службовими особами Апеляційного суду м. Києва в роботу автоматизованої системи документообігу цього суду, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 376-1 КК України та постановлення завідомо неправосудних судових рішень, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 375 КК України.

Генеральний прокурор України Віктор Шокін ініціював перед Вищою кваліфікаційною комісією суддів України відсторонення Чернушенка від посади та звернувся з поданням до Верховної Ради України про надання згоди на затримання та арешт судді.

Сам Чернушенко звинувачення відкидає і заявляє, що проти нього сфарбрикували справу за те, що не хотів виконувати вказівок з ГПУ і Адміністрації Президента