Комітет не виділив жоден із законопроектів про місцеві вибори і передав їх на розгляд нардепам

Комітет Верховної Ради з питань правової політики і правосуддя передав на розгляд народним депутатам всі чотири проекти законів про місцеві вибори

Відповідну пропозицію було підтримано на засіданні комітету в середу в Києва. Таким чином, він не рекомендував парламенту приймати якийсь один із запропонованих законопроектів, повідомляє depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна"

Разом з тим глава комітету Руслан Князевич зазначив, що після того як Верховна Рада підтримає за основу один із законопроектів при підготовці його до другого читання будуть враховані норми і положення трьох інших законодавчих ініціатив.

У ході засідання профільного комітету в середу автори представили свої законопроекти.

Так, проект закону №2831, одним з авторів якого є лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко, передбачає закриті партійні списки на місцевих виборах.

Автор законопроекту №2831-1 Микола Федорук, представляючи свій документ, зазначив, що він був розроблений Асоціацією міст України і передбачає пропорційну систему виборів з відкритими партійними списками для категорії обласних центрів, міст з населенням більше 300 тисяч осіб. За словами Федорука, таких міст в Україні близько 31.

"В усіх інших (населених пунктах) - це мажоритарна система", - додав він, зазначивши, що документ передбачає можливість самовисування.

Депутат від фракції "Блок Петра Порошенка", співавтор законопроекту №2831-2 Олександр Черненко, представляючи свій документ, зазначив, що він був підготовлений робочою групою, створеною спікером парламенту Володимиром Гройсманом.

"Наш законопроект передбачає подібну виборчу систему, як це було представлено раніше, , але розширена пропорційна система з відкритими списками не тільки на міста понад 300 тисяч, а на великі міста більше 90 тисяч населення, а також на всі обласні ради", - пояснив Черненко.

При цьому він зазначив: "На інших рівнях рад - міські ради малих міст, районні ради, районні в містах ради, сільські та селищні - передбачається багатомандатна мажоритарна система, яка допускає як участь політичних партій, так і самовисування".

Він також зазначив, що законопроект, автором якого він є, передбачає обмеження на політичну агітацію у ЗМІ та зовнішню рекламу.

У свою чергу один із співавторів законопроекту №2831-4 Вадим Денисенко зазначив, що в основі цього документа лежить так звана "німецька" модель виборів.

"Пропонується для сільських та селищних рад зберегти чинну на сьогоднішній день мажоритарну систему, для обласних рад, міських, районних - пропорційну систему... Міських голів у містах з понад 90 тисяч населення пропонується обирати за мажоритарною системою абсолютною більшістю", - пояснив він.

При цьому Денисенко підкреслив, що цим законопроектом передбачається участь на місцевих виборах блоків.

"У бюлетені пишеться назва партії і далі прізвище кандидата (від цієї партії), після цього пропонується 5% для партії, для блоків - 7%. Якщо партія проходить 5%-й бар'єр, далі розраховується, скільки людей проходить в раду від цієї політичної сили. Відштовхуючись від цього, по абсолютній більшості голосів за даного кандидата, визначається, хто з них у рейтингу стоїть вище і хто з них проходить в ту чи іншу раду", - пояснив Денисенко.

Нагадаємо, що Володимир Гройсман вважає за необхідне розробили єдиний відповідний проект закону. Він може бути винесений на голосування на початку липня. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme