Комісія Ради не змогла встановити справжню причину смерті 48 людей в Одесі

Об'єктивні причини загибелі людей під час трагічних подій в Одесі 2 травня неможливо отримати через відсутність сучасного обладнання у місцевих експертів
Комісія Ради не змогла встановити справжню причину смерті 48 людей в Одесі
Комісія Ради не змогла встановити справжню причину смерті 48 людей в Одесі

Про це йде мова в оприлюдненому проекті постанови про звіт тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування фактів загибелі громадян в Одесі, Маріуполі, а також інших містах Донецької та Луганської областей, зареєстрованому сьогодні в парламенті.

Зокрема, в документі йдеться, що в результаті пожежі в Будинку профспілок на Куликовому полі в Одесі до моргу обласного бюро судово-медичної експертизи було доставлено 48 трупів - 7 жінок і 41 чоловіка.

Було зроблено 48 судово-медичних експертиз, встановлено такі причини загибелі: 9 отруїлися окисом вуглецю (чадний газ), 13 - продуктами горіння, 12 - в результаті опіків дихальних шляхів і опіків тіла, 8 - отримали смертельні поранення в результаті падіння з висоти, 6 - загинули від смертельних вогнепальних поранень. Особу одного загиблого (за результатами ДНК) в Будинку профспілок досі не встановили.

Всього призначено 85 судово-медичних експертиз і 160 інших (біологічних, криміналістичних, хімічних, пожежно-технічних експертиз).

Члени ТСК зазначають у звіті, що наявність отруйних речовин у загиблих в Будинку профспілок у Одесі можна встановити лише за допомогою міжнародних експертів.

Як повідомляв ДеПо, під час заворушень 2 травня в Одесі загинули 48 людей і ще 247 постраждали. В результаті зіткнень сепаратистів і проукраїнських активістів у Одесі був знищений табір Антимайдану на Куликовому полі і згорів Будинок профспілок.