Командувача Чорноморським флотом Росії викликали на суд до Києва

На засідання Дніпровського райсуду Києва викликали командувача Чорноморським флотом Російської Федерації Олександра Вітка

Суд над ним як обвинуваченим призначений на 26 вересня 2016 року 12:00, передає depo.ua з посиланням на сайт Генпрокуратури.

Військова прокуратури підтримує державне обвинувачення стосовно командуючого Чорноморським флотом за ч. 3 ст. 110, ч. 4 ст. 27 ч. 1 ст. 111, ч. 3 ст. 27 ст. 113, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 437, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 437 ККУ.

Нагадаємо, що Вітко обвинувачується у вчиненні тяжких злочинів проти України. Так, 3 березня 2014 року він висунув ультиматум українським військовим в Криму. Два українські кораблі були заблоковані в бухті Севастополя кораблями Чорноморського флоту Росії. Українським морякам пропонували "перейти на бік кримської влади, або скласти зброю, або виїхати куди завгодно, або крайні заходи – штурм".

Головна військова прокуратура 18 квітня оголосила Вітку про підозру підозру у вчиненні низки тяжких злочинів проти України та вручила повістку про явку до слідчого органу 25 квітня.

У прес-службі флоту заявили, що він підозри не отримував.

27 квітня Печерський районний суд Києва дав дозвіл на затримання Вітка,  прокуратура оголосила його в розшук, а в червні - викликала на допит

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада