"Командний зальот": Що Зеленський мав відповісти Путіну на паспорти для "Л-ДНР"

Рішення спростити для жителів "Л-ДНР" отримання російських паспортів означає як погане, так і хороше для всіх нас. Але реакція Володимира Зеленського дивує

"Командний зальот": Що Зеленський мав ві…

Володимир Путін вирішив роздавати російські паспорти жителям окупованого Донбасу і запустити процес перетворення ОРДЛО на Придністров'я-2. Про погані наслідки ми вже писали.

Читайте також: Паспорти для ОРДЛО: Коли Путін визнає незалежність "ЛНР" та "ДНР"

Поки ще чинний президент Петро Порошенко назвав це осетинським сценарієм і закликав мобілізувати міжнародну спільноту, посилити санкції. Глава МЗС Павло Клімкін звернувся до жителів ОРДЛО не брати російський паспорт. Представник України в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко назвала рішення РФ зривом "Мінська", а також пов'язала це із тим, що Путін використав момент, коли Україна переживає процес зміни влади і є слабшою. 

Зрозуміло, що в таких умовах всі очікували на рішучу реакцію Володимира Зеленського. Він хоч ще і не став офіційно президентом - ЦВК навіть не оголосила остаточні результати виборів, інавгурація не проведена, а повноваження Петра Порошенка спливають в червні - та саме від нього принаймні 73% українців чекали на жорстку позицію. І вона з'явилася. Щоправда, не його, а команди Зеленського - навіть на сторінці команди, а не особистій.

В Зеленського обіцяють робити все для захисту громадян, розв'язання життєвих проблем переселенців, розраховують на посилення міжнародного і санкційного тиску на РФ, кажуть, що рішення про паспорти не наближають нас до припинення вогню. 

Відверто слабка і банальна заява "команди Зеленського" контрастує не тільки з позицією Петра Порошенка, але й міжнародної спільноти. Найбільш гостро засудили Путіна із США - держсекретар Майк Помпео та спецпредставник США в Україні Курт Волкер. А міжнародні ЗМІ та оглядачі називали "паспортизацію Л-ДНР" першим випробуванням Зеленського. Не Порошенка чи України, а саме нового президента, попри те, що він поки ще не президент офіційно.

Що ж мав робити Зеленський?

1. Переможець виборів Зеленський повинен був написати власну позицію принаймні на особистій сторінці "Фейсбук". І не подавати її від "команди Зеленського", а суто від себе. Бо в людей виникли запитання, з якого дива нам згодовують позицію команди. Де Зеленський? 

2. Безперечно, аудиторія Зеленського кидалася аргументами, що він мовляв досі не президент і не має реагувати. Та на фоні очікування його реакції не тільки від українців, але і західних оглядачів, всі ці аргументи не спрацьовують. Відсутність позиції Зеленського грає проти нього. Команда - це не він сам. Тому Зеленський мав би відреагувати на рішення Путіна бодай звичайним відеороликом, в якому засудити цей крок, пообіцяти жорстку розмову і посилення санкцій. 

Чому Зеленський досі цього не зробив

Новообраний президент поки не має повноважень, але у його команди існує стратегія діалогу з Кремлем. Зеленський обіцяв першочергово зробити все для звільнення українських полонених і моряків. Паралельно розширити нормандський формат із залученням Великої Британії та США. А ще припинити вогонь на Донбасі, боротися за жителів інформаційною війною. Та для звільнення моряків й реалізації інших задумок Зеленському потрібен діалог з Кремлем. Путін дуже посилив свою переговорну позицію. По-перше, він має багато наших полонених, моряків, Сенцова та інших. По-друге, він ввів санкції на продаж нафтопродуктів і вугілля з 1-го червня, а ще тисне на Білорусь, доля якої на нашому паливному ринку є великою. Чим влітку може запустити в нас кризу і здорожчання пального на фоні великого запиту на нього аграріїв з літа до осені. По-третє, паспортизація "Л-ДНР". Все це сигнали про бажання діалогу. От тільки першою Москва на нього не піде. А від Зеленського очікуватиме пропозицій або банального запитання: "Що я маю зробити для вас,пане Путін?". З огляду на це Володимир Зеленський опиняється в своєрідному цугцвангу. Він має продемонструвати боротьбу за те, що обіцяв, вже на посаді президента. Але щоб щось отримати в цій боротьбі йому треба вести діалог обережно. І здається в його команді переконані, що стартувати з погрозами не варто. 

Що тут є хорошого для нас

Не існує нічого найбільш мобілізуючого для українців, ніж рішення Путіна. Володимира Володимировича можна назвати кращим об'єднувачем України. Він це робив останні 5 років. Навіть на виборах держава практично одноголосно обрала нового президента, чого не траплялося ще ніколи. І попри відверті скандали в соцмережах між так званою "елітою 25%" Порошенка та 73% виборців Зеленського, саме Путін зупинить і цей міні-розкол. 

Окрім цього, рішення про паспортизацію, а також "купи какашок" з російських ЗМІ, які виливаються на Зеленського, відсутність привітань від Путіна, лише доводять той факт, що комік не є для Росії ідеальним кандидатом. Швидше, навпаки - сама ознака, що в Україні позасистемна людина може перемогти олігарха-президента вже вселяє страх в російську еліту. Бо раби подивляться на це і, можливо, влаштують якийсь бунт. А візьмуть та за Галкіна проголосують - бери потім його в оборот. Тому картина жахливого Зеленського може хіба порадувати. Бо тепер зрозуміло, що шляху від Заходу в нас нема. І "Зе" продовжить курс Порошенка. Ефективно чи ні - це вже час покаже.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme