Коломойський заявив про "політичні репресії" і анонсував провал судової реформи

Український бізнесмен і колишній голова Дніпропетровської ОДА Ігор Коломойський зробив заяву щодо справи Геннадія Корбана
Depo.Влада
28 грудня 2015 05:25
ФОТО: depo.ua

Олігарх зажадав від влади негайно припинити "політичні репресії проти десятків людей та забезпечити великий суспільний компроміс", передає depo.ua з посиланням на ТСН.

"Очевидно, що судовий процес над Корбаном модерується не судом, а третіми особами із зовнішніх кабінетів. Цим процесом влада дискредитувала свої наміри провести судову реформу, її можна вже не продовжувати. Вперше в Україні влада організувала судові процеси, непрозоро вибираючи підсудність і зручні для себе районні суди. Ніколи раніше не застосовувалася практика географічного перенесення судових засідань без судового контролю та рішень про це вищестоящих судів.", - йдеться у заяві олігарха.

За його словами, не доводячи до кінця задеклароване очищення судової системи, влада взяла в заручники всіх суддів країни через механізми погроз, публічної дискредитації, люстрації, переатестації та їх кримінального переслідування.

Також Коломойський вважає, що розпочаті тиждень тому президентом України нові конституційні ініціативи реформування судів вже не наберуть 300 голосів депутатів і приречені на провал.

"Це означає, що в процесі цієї довгої парламентської процедури українські судді будуть знаходитися в об'єктивній залежності від президентської адміністрації, яка контролює більшість у Вищій раді юстиції та Вищій кваліфікаційній комісії суддів. Влада повинна негайно припинити політичні репресії проти десятків людей і забезпечити великий суспільний компроміс і консенсус", - заявив екс-голова Дніпопетровської ОДА.

На його думку, щоб повернути довіру до судової реформи, потрібно негайно скликати нову конституційну комісію, виключивши участь у ній чиновників і депутатів. Тобто "все має початися заново, з чистого аркуша".

Нагадаємо, у Києві наразі триває суд на лідером партії УКРОП Геннадієм Корбаном.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада