Коломойський виторгував собі "незайманність" Приватбанку та Корбана на гачку

Коломойський підписав з Порошенком чергову мирову. Активами для "розміну" стали "Приватбанк", "Укрнафта" та сиделець Корбан
Depo.Влада
16 березня 2016 10:45
ФОТО: depo.ua
Коломойський виторгував собі "незайманність" Приватбанку та Корбана на гачку
Коломойський виторгував собі "незайманність" Приватбанку та Корбана на гачку

Вчора під вечір Печерський районний суд Києва на закритому засіданні знову відправив лідера партії УКРОП Геннадія Корбана відсиджувати час слідства по своїй справі в більш комфортних ніж у Лук'янівському СІЗО умовах – додому. За кілька годин до цього рішення ЗМІ облетіла неофіційна звісточка, що в Київ зі Швейцарії прилетів патрон пана Корбана Ігор Коломойський, одразу вирушивши на зустріч до президента Петра Порошенка.

У тому, що ці події прямо пов'язані не сумнівається в Україні ніхто. Але причиною візиту Ігоря Валерійовича була не лише турбота про долю "побратима" Корбана. Як зазначають джерела depo.ua, вчора між Коломойським та Порошенком було досягнуто низку домовленостей як в питаннях політичних, так і в бізнесових.

По-перше варто нагадати, що березень цього року мав би стати вирішальним місяцем для долі головного банківського активу дніпропетровського оліграха – "Приватбанку". Ще в листопаді у відомстві Валерії Гонтаревої зазначили, що банк Коломойського є "системно важливим", що не виключає його націоналізації. За словами голови Нацбанку, якщо "нинішні власники виконають план докапіталізації банку - вони ними залишаться", якщо ж ні - то Гонтарева пообіцяла, що "Приватбанк" буде націоналізовано. "Відправною точкою" в цьому процесі мав стати березень 2016-го.

Отже, головним завданням для Коломойського було забезпечити цілісність і недоторканість "Приватбанку". І вирішення цього завдання значно полегшувалося тим, що влада банк Ігоря Валерійовича вочевидь побоюється "віджимати". Враховуючи циклопічні масштаби цієї фінансової установи, серйозні проблеми з "Приватом" цілком можуть перерости в колапс усієї банківської системи України. З іншого боку заради недоторканості "Приватбанку" Коломойський готовий іти на вагомі поступки.

Таким чином, за інформацією наших джерел, суть вчорашніх домовленостей полягає в наступному. За гарантії не намагатися націоналізувати "Приватбанк", Коломойський погодився оголосити стійкий та тривалий політичний нейтралітет, що означає згортання політпроекту УКРОП.

Але це аж ніяк не все. Також Ігор Валерійович погодився вирішити на користь держави давню бізнесову суперечку навколо "Укрнафти". Як відомо, контрольний пакет акцій цієї компанії належить державі, але менеджмент підкоряється Коломойському, якому належить 42% акцій. Ця колізія призвела до того, що станом на 1 січня 2016 року "Укрнафта" заборгувала державі близько 10 млрд. гривень різних платежів. Отже, можна чекати, що найближчим часом "Укрнафта" врешті погасить, якщо не всю, то хоча б значну частину заборгованості.

Ну, і на останок, в домовленостях аж ніяк не могли обійти сумну долю Геннадія Корбана. Останній, як бачимо, знову відправлений під домашній арешт з певною перспективою, що справа проти нього з часом розсиплеться сама собою. Але спішити з цим вочевидь ніхто не буде і Геннадій Олегович ще довго залишатиметься на гачку у Генпрокуратури в якості такого собі "високоповажного заручника". То ж, якщо Коломойський раптом передумає дотримуватися домовленостей, пан Корбан знову вирушить у тюрму.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада