Коломойський готує плацдарм проти Порошенка на Волині

Схоже, на те, що Волинська область перетвориться на опозиційний до президента регіон
Depo.Влада
29 жовтня 2015 14:00
ФОТО: depo.ua
Коломойський готує плацдарм проти Порошенка на Волині
Коломойський готує плацдарм проти Порошенка на Волині

Єдина область, де Коломойський беззастережно може бути задоволений – це Волинь. Схоже, що після смерті нардепа, лідера фінансово-промислової групи "Контініум" Ігоря Єремєєва їх позиції серйозно просіли. Як наслідок, цим скористався Ігор Палиця, який фактично забезпечив для свого патрона Ігоря Коломойського майже абсолютну перемогу в регіоні.

Якщо говорити про облраду, то тут за попередніми даними перше місце зайняв УКРОП з результатом в 34,74%. Друге місце з величезним відставанням отримав Блок Петра Порошенка "Солідарність" (11,34%). Третє місце здобуває ВО "Свобода" (10,86%). Далі йдуть ВО "Батьківщина" (7,92%), Громадський рух "Народний контроль" (7,83%). Останньою партією, яка може пройти до обласної ради, є "Самопоміч" - 7,79%. Фактично мова йде про те, що УКРОПу необхідно домовитися з одним місцевим "дрібночленом" - і більшість у руках.

Ще простіша ситуація у Луцькій міськраді. Тут УКРОП набирає трохи менше - 29,1%, тоді як "Солідарність", яка займає друге місце, отримала 16,7%. Також до облради пройшли ВО "Свобода" (9,33%), "Самопоміч" (8,6%), ВО "Батьківщина" (7,4%), Громадський рух "Народний контроль" (6,5%) та Радикальна партія Олега Ляшка (5,7%). Враховуючи наявність лояльного Ляшка Коломойському навіть фактично не потрібно буде ні з ким домовлятися заради створення більшості.

Основна заруба очікується навколо крісла мера Луцька. Тут у другий тур вийшли чинний міський голова від ББП Микола Романюк (38,7%) та представник УКРОПу Олександр Товстенюк (31,9%), який у Верховній Раді був помічником Ігоря Палиці. В принципі, перевага – на боці Романюка. По-перше, він випереджає свого конкурента на 8 пунктів. По-друге, він – чинний мер, і має підтримку центральної влади. Але навіть у разі поразки Товстенюка "укропівці" можуть досить легко заблокувати його роботу завдяки контрою над міськрадою.

Є успіхи у Коломойського і за межами обласного центру. Варто відзначити, що на виборах мера другого за величиною міста Волинської області Ковеля перемогу отримав кандидат від "Батьківщини" Олег Кіндер. Яке має відношення "Батьківщина" до Коломойського? Все дуже просто: Кіндер – це засланий козачок від Палиці, чиїм помічником майбутній мер Ковеля був не один рік.

Таким чином, враховуючи політичні розклади, Волинь найближчим часом гарантовано стане серйозною зоною політичної нестабільності. І якщо Коломойський таки не помириться з Порошенком – а передумов для цього немає – то новини про баталії на північному заході не вщухатимуть протягом всього цього скликання.

Останні новини про місцеві вибори в Україні читайте в рубриці Вибори-2015.Depo.ua