Коломойський готує "третій майдан". Чи підтримують його кияни?

Перший етап протистояння з "приватівця" після арешту Корбана влада програла. Наступний пленарний тиждень покаже, чи під силу людям Коломойського стати двигуном дострокових парламентських виборів
Коломойський готує "третій майдан". Чи підтримують його кияни?
Коломойський готує "третій майдан". Чи підтримують його кияни?

Арешт лідера партії УКРОП Геннадія Корбана, мітинг у Дніпропетровську, що послідував за цим, і досить жорсткі оцінки того, що сталося, з боку "Батьківщини" і "Самопомочі", окремих депутатів з фракцій "БПП" і "Народного Фронту" обіцяє зробити наступний тиждень переломним у парламенті. Або пропрезидентська партія візьме ситуацію у свої руки, а дрібні фракції коаліції влаштовуватимуть бузу тільки на словах, і тоді президент перетягне гру на свій бік, або парламентські "укропи", "радикали" за підтримки решти охочих скористатися моментом заблокують роботу Ради. І далі треба буде вести відлік 30 днів непрацюючого парламенту до його розпуску і дострокових виборів, пише «Ділова столиця».

За інформацією "ДС", "укропи" максимально мобілізують людей на Київ. Заговорили навіть про "третій майдан". Однак розвиток подій у радикальному руслі залежить як мінімум від п'яти складових. Перша, і головна, чи підтримають майдан Коломойського кияни. Передумов для цього немає. Президентська партія отримала хороший результат на виборах у Київраду, Віталій Кличко без двох тижнів знову градоначальник. У киян не накопичилося поки що стільки негативу до Порошенка, скільки було ненависті до Януковича і "донецьких" ще з 2004-го року.

Друга складова - як поведе себе міліція. Якщо під час мітингів знову будуть гранати і жертви, це змусить багатьох засумніватися в тому, що 31 серпня в провокації під Радою винні тільки "свободівці".

Третя складова - участь в акції воїнів АТО. Це може стати переломним моментом для тих, кого влада дратує, але ще не стільки, щоб виходити на вулиці. Слід згадати, що на Євромайдані однією з основних рушійних сил стали "афганці". Але тоді йшлося про протест проти диктатора Януковича, а тепер - про захист Корбана. Різниця в причині протесту суттєва. Тому, швидше за все, акцію підтримають окремі представники добровольчих батальйонів. Про готовність всіх порвати за Корбана не заявляв ні "Правий сектор", ні "Дніпро-1", ні "Донбас".

Арсенія Петровича можуть віддати на поталу його ворогам. Після чого "третій майдан" закінчиться. А Тимошенко, Садовий, Ляшко припишуть поваленого Яценюка у свої "трофеї".
Четверта складова - поведінка в парламенті так званої "нової опозиції" - "Самопомочі", "Батьківщини", "радикалів" і групки "свободівців". Для блокування трибуни протягом дня і навіть тижня вистачить сил у "укропів" і "ляшковців", але для блокування протягом місяця цього недостатньо точно. Місцеві вибори показали, що всім, крім "БПП" і "Народного фронту", дострокові вибори можуть бути вигідні. Хтось може посилити представництво, як "Батьківщина" і "Самопоміч", хтось, як "Свобода", повернутися в Раду у вигляді повноцінної фракції. А ось УКРОМ може створити навколо себе праву партію, куди увійдуть і "радикали" Ляшка, і всі незадоволені економічною політикою, заморожуванням конфлікту на сході, а також різного роду знедолені. Простіше кажучи, ціна дострокових виборів підвищилася. Але, знову ж таки, питання: чи згодні громадяни на чергове перезавантаження перезавантаженого парламенту? Нескінченні вибори нічого, крім калейдоскопічної зміни кольорів і тих самих облич, не дають.

І, нарешті, п'ята складова - поведінка Банкової, депутатів "БПП" і "НФ". Якщо "приватівці" запустять "третій майдан", партії влади необхідно дати можливість всім випустити пару. Варіант мінімум - відправити у відставку Центрвиборчком і відкрити справу проти Михайла Охендовського. Цього мало, але хоча б щось. Варіант середньої складності - пожертвувати Віктором Шокіним. Тим більше, що його відставка не означає автоматичного виходу на свободу Геннадія Корбана. Варіант максимум - відставка Арсенія Яценюка. Це дуже складний процес, але він можливий, якщо і президент, і прем'єр оцінять свої перспективи в разі дострокових виборів. Прем'єрська партія точно пролітає повз парламент, а президент має всі шанси втратити вплив на законодавчі збори. Тому Арсенія Петровича можуть віддати на поталу його ворогам. Після чого "третій майдан" закінчиться. А Тимошенко, Садовий, Ляшко припишуть поваленого Яценюка у свої "трофеї". Що буде з Корбаном? На тлі відставки генпрокурора і прем'єра арешт "правої руки" Коломойського - така дрібниця.

Читайте також Чому Корбану не дали втекти до Ізраїлю

Більше новин читайте на