Коломойський готує "третій майдан". Чи підтримують його кияни?

Перший етап протистояння з "приватівця" після арешту Корбана влада програла. Наступний пленарний тиждень покаже, чи під силу людям Коломойського стати двигуном дострокових парламентських виборів
Depo.Влада
1 листопада 2015 16:40
ФОТО: depo.ua
Коломойський готує "третій майдан". Чи підтримують його кияни?
Коломойський готує "третій майдан". Чи підтримують його кияни?

Арешт лідера партії УКРОП Геннадія Корбана, мітинг у Дніпропетровську, що послідував за цим, і досить жорсткі оцінки того, що сталося, з боку "Батьківщини" і "Самопомочі", окремих депутатів з фракцій "БПП" і "Народного Фронту" обіцяє зробити наступний тиждень переломним у парламенті. Або пропрезидентська партія візьме ситуацію у свої руки, а дрібні фракції коаліції влаштовуватимуть бузу тільки на словах, і тоді президент перетягне гру на свій бік, або парламентські "укропи", "радикали" за підтримки решти охочих скористатися моментом заблокують роботу Ради. І далі треба буде вести відлік 30 днів непрацюючого парламенту до його розпуску і дострокових виборів, пише «Ділова столиця».

За інформацією "ДС", "укропи" максимально мобілізують людей на Київ. Заговорили навіть про "третій майдан". Однак розвиток подій у радикальному руслі залежить як мінімум від п'яти складових. Перша, і головна, чи підтримають майдан Коломойського кияни. Передумов для цього немає. Президентська партія отримала хороший результат на виборах у Київраду, Віталій Кличко без двох тижнів знову градоначальник. У киян не накопичилося поки що стільки негативу до Порошенка, скільки було ненависті до Януковича і "донецьких" ще з 2004-го року.

Друга складова - як поведе себе міліція. Якщо під час мітингів знову будуть гранати і жертви, це змусить багатьох засумніватися в тому, що 31 серпня в провокації під Радою винні тільки "свободівці".

Третя складова - участь в акції воїнів АТО. Це може стати переломним моментом для тих, кого влада дратує, але ще не стільки, щоб виходити на вулиці. Слід згадати, що на Євромайдані однією з основних рушійних сил стали "афганці". Але тоді йшлося про протест проти диктатора Януковича, а тепер - про захист Корбана. Різниця в причині протесту суттєва. Тому, швидше за все, акцію підтримають окремі представники добровольчих батальйонів. Про готовність всіх порвати за Корбана не заявляв ні "Правий сектор", ні "Дніпро-1", ні "Донбас".

Арсенія Петровича можуть віддати на поталу його ворогам. Після чого "третій майдан" закінчиться. А Тимошенко, Садовий, Ляшко припишуть поваленого Яценюка у свої "трофеї".
Четверта складова - поведінка в парламенті так званої "нової опозиції" - "Самопомочі", "Батьківщини", "радикалів" і групки "свободівців". Для блокування трибуни протягом дня і навіть тижня вистачить сил у "укропів" і "ляшковців", але для блокування протягом місяця цього недостатньо точно. Місцеві вибори показали, що всім, крім "БПП" і "Народного фронту", дострокові вибори можуть бути вигідні. Хтось може посилити представництво, як "Батьківщина" і "Самопоміч", хтось, як "Свобода", повернутися в Раду у вигляді повноцінної фракції. А ось УКРОМ може створити навколо себе праву партію, куди увійдуть і "радикали" Ляшка, і всі незадоволені економічною політикою, заморожуванням конфлікту на сході, а також різного роду знедолені. Простіше кажучи, ціна дострокових виборів підвищилася. Але, знову ж таки, питання: чи згодні громадяни на чергове перезавантаження перезавантаженого парламенту? Нескінченні вибори нічого, крім калейдоскопічної зміни кольорів і тих самих облич, не дають.

І, нарешті, п'ята складова - поведінка Банкової, депутатів "БПП" і "НФ". Якщо "приватівці" запустять "третій майдан", партії влади необхідно дати можливість всім випустити пару. Варіант мінімум - відправити у відставку Центрвиборчком і відкрити справу проти Михайла Охендовського. Цього мало, але хоча б щось. Варіант середньої складності - пожертвувати Віктором Шокіним. Тим більше, що його відставка не означає автоматичного виходу на свободу Геннадія Корбана. Варіант максимум - відставка Арсенія Яценюка. Це дуже складний процес, але він можливий, якщо і президент, і прем'єр оцінять свої перспективи в разі дострокових виборів. Прем'єрська партія точно пролітає повз парламент, а президент має всі шанси втратити вплив на законодавчі збори. Тому Арсенія Петровича можуть віддати на поталу його ворогам. Після чого "третій майдан" закінчиться. А Тимошенко, Садовий, Ляшко припишуть поваленого Яценюка у свої "трофеї". Що буде з Корбаном? На тлі відставки генпрокурора і прем'єра арешт "правої руки" Коломойського - така дрібниця.

Читайте також Чому Корбану не дали втекти до Ізраїлю

Більше новин читайте на