Колишнього головного слідчого ГПУ підозрюють у розвалі справи про Євромайдан

Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження за фактами умисного розвалу кримінального провадження про злочини проти активістів Революції Гідності

Під підозрою опинився колишній начальник Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України, про що відомо з ухвали Печерського суду Києва від 13 жовтня 2015 року, розміщеного в Єдиному реєстрі судових розслідувань, передає depo.ua з посиланням на "Первую инстанцю".

Як випливає із судових матеріалів, управління Генеральної прокуратури з розслідування злочинів, скоєних працівниками правоохоронних органів, проводить слідство про "умисне створення співробітниками ГПУ перешкод у забезпеченні проведення об'єктивного попереднього розслідування у кримінальному провадженні, розпочатого за фактами протидії учасникам мирних зібрань в листопаді 2013 року - лютому 2014 року, а також у провадженнях, фігурантами яких виступають колишні високопосадовці органів державної виконавчої влади".

Розслідуванням встановлено, що "формами створення перешкод у проведенні досудового розслідування стало розголошення інформації службового характеру, яка могла поширюватися окремими керівниками структурних підрозділів Генеральної прокуратури".

У своєму клопотанні до суду прокуратура попросила про доступ до інформації про телефонні дзвінки підозрюваних для збору доказів і "дослідження фактів умисного створення колишнім начальником Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України (ім'я не вказано, – ред.) перешкод у забезпеченні проведення об'єктивного попереднього розслідування у кримінальному провадженні". Суд задовольнив клопотання.

Нагадаємо, що між екс-головою СБУ Валентином Наливайченко і ГПУ розгорівся конфлікт, коли він звинуватив прокурорів у гальмуванні розслідування подій на Майдані та участі в них російських силовиків і радника президента Росії Владислава Суркова. У ГПУ заявили, що Наливайченко збрехав про наявність доказів проти них

В організації розстрілів на Майдані, зокрема, підозрюють екс-президента України Віктора Януковича, який втік до Росії. 

Більше новин політики читайте на  Depo.Влад