Колишнього головного слідчого ГПУ підозрюють у розвалі справи про Євромайдан

Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження за фактами умисного розвалу кримінального провадження про злочини проти активістів Революції Гідності
Depo.Влада
20 жовтня 2015 14:46
ФОТО: depo.ua

Під підозрою опинився колишній начальник Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України, про що відомо з ухвали Печерського суду Києва від 13 жовтня 2015 року, розміщеного в Єдиному реєстрі судових розслідувань, передає depo.ua з посиланням на "Первую инстанцю".

Як випливає із судових матеріалів, управління Генеральної прокуратури з розслідування злочинів, скоєних працівниками правоохоронних органів, проводить слідство про "умисне створення співробітниками ГПУ перешкод у забезпеченні проведення об'єктивного попереднього розслідування у кримінальному провадженні, розпочатого за фактами протидії учасникам мирних зібрань в листопаді 2013 року - лютому 2014 року, а також у провадженнях, фігурантами яких виступають колишні високопосадовці органів державної виконавчої влади".

Розслідуванням встановлено, що "формами створення перешкод у проведенні досудового розслідування стало розголошення інформації службового характеру, яка могла поширюватися окремими керівниками структурних підрозділів Генеральної прокуратури".

У своєму клопотанні до суду прокуратура попросила про доступ до інформації про телефонні дзвінки підозрюваних для збору доказів і "дослідження фактів умисного створення колишнім начальником Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України (ім'я не вказано, – ред.) перешкод у забезпеченні проведення об'єктивного попереднього розслідування у кримінальному провадженні". Суд задовольнив клопотання.

Нагадаємо, що між екс-головою СБУ Валентином Наливайченко і ГПУ розгорівся конфлікт, коли він звинуватив прокурорів у гальмуванні розслідування подій на Майдані та участі в них російських силовиків і радника президента Росії Владислава Суркова. У ГПУ заявили, що Наливайченко збрехав про наявність доказів проти них

В організації розстрілів на Майдані, зокрема, підозрюють екс-президента України Віктора Януковича, який втік до Росії. 

Більше новин політики читайте на  Depo.Влад