Колишній підлеглий Садового розповів, як той освоює "сміттєві" кошти

Мер Львова Андрій Садовий блокував роботу департаменту з поводження з відходами Львівської міськради, аби самостійно "освоїти" сміттєві кошти

Колишній підлеглий Садового розповів, як…

Про це заявив екс-директор вказаного департаменту Іван Рудницький в інтерв'ю ZIK, передає Depo.ua.

Зокрема, він зазначив, що за два місяці його роботи на цій посаді не було жодної наради з мером Львова. "Тоді я почав за власний рахунок об'їжджати усі полігони в області та по сусідству, досягнув не однієї попередньої домовленості, але усі хотіли бачити у себе та почути гарантії від перших осіб міста. Я усе це повідомляв міському голові, але він чомусь зволікав", - розповів Рудницький.

Також, за його словами, він пропонував Садовому чітко розписати структуру роботи департаменту. "Записати, що за завод відповідає Пакіж (керівник ЛКП "Львівтеплоенерго" Степан Пакіж), за рекультивацію – Ноздря (директор ЛКП "Зелене місто" Вадим Ноздря), за сортування – Москаленко (заступник мера Львова з питань розвитку Андрій Москаленко). Я чи ще хтось відповідає за пошук ділянки під новий полігон, а департамент лише координує цю роботу. Ми, ніби, домовились, що зробимо це і приймемо відповідну структуру на виконкомі. Але і цього не було зроблено", - поскаржився Рудницький.

Разом з тим, незважаючи на "ігнор" Садового, екс-чиновник зазначив, що йому вдалося досягнути низку домовленостей, що протягом двох місяців допомагало рятувати Львів від сміттєвого колапсу.

Також, за словами Рудницького, сміттєву проблему допомагав вирішувати очільник Львівської ОДА Олег Синютка. "До честі очільника ОДА, навіть до моменту, коли він перебрав процес вивезення сміття, він відгукнувся на проблему міста і допоміг домовитись зі ще кількома полігонами області...Щоби було зрозуміло масштаб проблеми: Садовий мав налагодити вивезення близько 500 тонн сміття у день, а Синютка (ще й досі!!!! – розмова відбулася 22 серпня) вивозить щодня близько 1000 тонн ТПВ за рахунок об'ємів перевантажувальних станцій", - розповів екс-керівник департаменту.

Він також повідомив, що роботу з пошуку ділянки під новий полігон спочатку довірили саме йому. "Але зараз, так виглядає, що її повністю хочуть перекласти на ОДА. Адже досі нічого не зроблено і навіть не визначено людини, яка буде цим займатися. Сортування сміття теж покладено не на департамент, а на заступника мера Андрія Москаленка, який курує програму Zero Waste", - скаржиться екс-чиновник.

Говорячи про будівництво сміттєпереробного заводу, Рудницький висловив сумнів в тому, що він з'явиться у найближчі два роки. "Сміттєпереробний завод потребує дуже багато зусиль, адже нічого подібного не будувалось в Україні. Треба вивчити питання "з нуля" і проконтролювати процес від початку і до кінця. Чомусь мені так здається, що мине два роки, а заводу не буде. Звичайно ж, Андрій Іванович знайде виправдання, але це буде його особиста поразка", - переконаний Рудницький.

На його думку, логічно було б провести конкурс та визначити підрядника для проектування та будівництва такого заводу. "Але і так вони не мають наміру діяти – хочуть робити все самостійно. За такої організації роботи через два роки в кращому випадку розрівняють територію і заб'ють палі", - вважає екс-керівник департаменту.

При цьому він додав, що у Садового вже замовили проект заводу в інституту з Харкова.

"Але йдеться лише про сортування і компостування, а як же далі, що робити з рештою сміття? Вивозити на полігон, але ж ним ніхто не займається. Спалювати чи робити RDF, але ж таке підприємство проектується в комплексі. Ніхто не прийде зі сміттєспалювальним заводом, якщо вже буде кимось іншим зроблено попередні ланки", - сказав Рудницький.

У зв'язку з цим, він висловив думку, що "Садовий ставить завдання не вирішити проблему, а зімітувати і "освоїти" кошти".

"Виглядає, що Андрій Іванович шукає можливості, як "освоїти" кошти, а потім знайти крайнього, на кого перекласти провину і вантаж проблеми. Винними знову буде держава, як блокує роботу. А крайнім, на кого перекладуть зобов'язання по будівництву заводу та нового полігону для ТПВ – виявиться голова ОДА", - вважає Рудницький.

"Як інакше можна зрозуміти те, що за ці декілька місяців навіть не було надано приміщення для роботи департаменту – значить ми не потрібні меру і таким чином гальмують нашу роботу. Нам надали всього один невеликий кабінет і це під штат у 20 людей! Як працювати в таких умовах?", - обурився він.

Рудницький бачить два варіанти виходу з цієї ситуації. "Або чітко і активно запрацює департамент, або знову наступить критичний момент і проблему змушений буде перебирати на себе Олег Синютка", - каже екс-чиновник.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"