Колишній КДБіст: Путін не розв`яже ядерну війну, бо його ботокс потече від страху

Президент Росії Володимир Путін не насмілиться натиснути ядерну кнопку, бо мало розбирається в цьому питанні, а також через психологічні проблеми
Depo.Влада
28 квітня 2015 14:00
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв`ю виданню "Гордон" розповів виходець з України, колишній офіцер Першого головного управління КДБ СРСР, а нині американський фінансовий аналітик Юрій Швець, передає depo.ua.

Він вважає, що ймовірність розгортання ядерної війни з боку Росії нульова. 

"Я професійно займався військово-стратегічною проблематикою в розпал "холодної війни" між СРСР і США, коли небезпека ядерної війни реально існувала. Що означає почати ядерну війну? Треба нанести перший удар, мета якого - знищити максимальну кількість установок ракет наземного базування противника, а коли у відповідь полетять залишилися ракети, їх необхідно збити своїми коштами ракетної оборони. У СРСР ніколи не було потенціалу першого ядерного удару, у Росії - тим більше", - зазначив Швець.

Він повідомив, що згідно з офіційними даними, на вересень 2013 року в арсеналі Росії було близько 3 тис. ядерних боєголовок, в неофіційних джерелах вказується цифра понад 50 тисяч.

"Структура російських ракет наземного базування така, що приблизно половина боєголовок встановлена ​​на ракетах SS-18 або "Сатана", вироблених в конструкторському бюро "Південне" у Дніпропетровську. Це дітище 60-х років минулого століття, там приблизно по 10 боєголовок на кожній ракеті, але вони не володіють необхідною точністю. Ракети призначені для удару по площах, а не з точних цілям. Тобто російські ядерні ракети можуть знести Нью-Йорк, Сан-Франциско та інші великі міста США, але не знищать американські ракети в шахтних установках. Зате отримають гарантований удар у відповідь, який змете Росію повністю", - запевняє колишній КДБіст.

За його словами, російські ракети відрізняються поганою влучністю. "Більше того, про реальну влучність потрапляння не знає ніхто, бо величезний вплив на траєкторію польоту ракети мають атмосферні особливості тієї зони, по якій вона слід до мети.

Одна справа відчувати ракету, яка летить зі Східного полігону на Камчатку за певним коридором з відомими атмосферними особливостями. Але якщо ядерний удар і буде наноситися, то ракети полетять по найкоротшій траєкторії, тобто через Північний полюс, і куди вони в підсумку залетять - взагалі ніхто не знає, бо подібних випробувань ще не було", - розповів Швець.

"Навіть якщо Путін остаточно зійде з розуму і вирішить натиснути ядерну кнопку, товариші швидко його поправлять і все йому пояснять. Президент Росії взагалі мало що розуміє в цих речах...Якщо почнеться серйозна війна, комплекси, які російський лідер понатикали в Криму, будуть знесені шостим флотом США з Середземного моря, навіть не заходячи в Чорне море", - заявив колишній військовий.

Він також додав, що крім технічної сторони питання, є і психологічна. "Ви серйозно думаєте, що людина, яка щорічно зникає з публічного простору на 7-10 днів, щоб зробити собі фейсліфт (підтяжка обличчя, -  ред.) і накачати себе ботоксом, здатний розв'язати ядерну війну? Адже від удару ботокс розплавиться, потече від страху", - вважає Швець.

"Щоб натиснути ядерну кнопку, треба бути одержимим маніакальною ідеєю, а Путін раб лише двох цілком земних бажань: продовжити життя до нескінченності і назавжди залишитися при владі", - додав він.