Коли зрадофіли вимагатимуть від СБУ посадити Савченко на 22 роки

Надія Савченко поверталася в Україну в статусі беззаперечного морального авторитета та героя нації, але від любові до ненависті, як то кажуть, шлях не довгий
Depo.Влада
8 червня 2016 11:35
ФОТО: depo.ua
Коли зрадофіли вимагатимуть від СБУ посадити Савченко на 22 роки
Коли зрадофіли вимагатимуть від СБУ посадити Савченко на 22 роки

Майже все, що зробила українська льотчиця після повернення, стрімко перетворює її у людській свідомості з незламного героїчного воїна на звичайного політикана а то й "агента Кремля". До речі, тут треба віддати Надії Вікторівні належне, подібний перебіг подій вона передбачала з самого початку, неодноразово заявивши, що можливо скоро її закидуватимуть не квітами, а яйцями і помідорами.

Чи був такий розвиток подій невідворотним? Аж ніяк, але для того, аби зберегти народну любов та статус морального взірця, Савченко мала б в ідеалі відмовитися від депутатського мандату та зайнятися тим, в чому вона була б найбільш ефективною. Можна було б, приміром, повернутися в армію чи зайнятися волонтерством, чи питанням звільнення наших полонених. Звісно, Савченко мала повне право залишитися в парламенті, і ніхто їй в цьому не дорікнув. От тільки тут льотчиці варто було б утриматися від політиканства, чого їй вочевидь не вдалося. А, як відомо, у українців ставлення до політиків миттєво змінюється від обожнення до лютої ненависті.

Загалом після свого звільнення Савченко припустилася двох великих помилок, на які людська фантазія одразу нанизала решту дрібних нюансів, що в підсумку і потягло льотчицю-героїню на дно. Перша помилка – це безпосередня участь Савченко у прямій політичній агітації за щонайменше неоднозначного представника партії "Батьківщина" на довиборах у Лохвиці. Друга – це непродумана спроба дати Україні рецепт вирішення проблеми Донбасу з прямими переговорами з захарченками/плотницькими в купі з посмішками "один одному". Цей спіч пані Савченко спочатку ввів у ступор чисельну армію українських зрадофілів, які покладали на Надію великі сподівання в сенсі її боротьби зі "зрадою", і раптом відчули себе самих зрадженими. Коли перший шок зрадофілів минувся, виявилося, що сама Савченко чудовий об'єкт для звинувачень, адже цілком конспірологічний пазл "Савченко агент Кремля" за наявності бажання та фантазії складається дуже легко.

І тут Надії згадали і перебування в полоні та помилування Путіним (ну як не передбачити, чо Савченко могла завербувати ФСБ чи навіть ГРУ, а то й Путін особисто); і вигляд гарно вгодованої при поверненні як для вічно голодуючої в застінках Кремля; і членство в "Батьківщині" Тимошенко (останню, як відомо, у зв'язках з Кремлем вперто звинувачують з давніх часів Ющенка, згадуючи підхіхікування Путіну, зловісний газовий контракт та її дворушницьку позицію щодо Криму); і нещодавно оприлюднену декларацію про доходи, де прописано мало не півмільйона доходів за проведений в російській тюрмі рік, з яких половина – невідомо від кого отримані "подарунки" (і це без зарплати нардепа за рік, яку Савченко ще має отримати); і зв'язки з російськими адвокатами, які одразу ж пересварилися між собою після заяви Надії. А згодом згадають чи відкопають іще багато чого, що чудово ляже в канву конспірологічної зради.

Особливо ж насторожує зрадофілів те, що рецепт подолання ситуації на Донбасі надто вже нагадує остогидлий штамп "почути Донбас", який активно просуває окрім Путіна ще й його український кум Віктор Медведчук, у зв'язках з яким неодноразово підозрювали тут ж таки Тимошенко, в партії якої перебуває Савченко. І колесо звинувачень закручується знову…

В підсумку виглядає так, що спроби гратися в політику та намагання давати швидкі та прості рецепти вирішення складних проблем неминуче підставляють Савченко під каральний меч зрадофілів. І дуже скоро ті, хто готовий був носити героїню на руках писатимуть листи в СБУ з проханням розібратися з путінською шпигункою та засадити її років так на 22 до буцегарні, а то й пожиттєво.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада