Коли ГПУ заплатить Єфремову за моральні збитки

З трьох кримінальних справ проти одіозного Олександра Єфремова залишилося дві. З такими темпами скоро їх не залишиться взагалі

Коли ГПУ заплатить Єфремову за моральні…

Як і очікувалося, Генеральна прокуратура закрила кримінальне провадження проти колишнього глави Партії регіонів Олександра Єфремова щодо розпалювання міжнаціональної ворожнечі, оскільки судова експертиза не побачила у його висловлюваннях даних ознак.

Так, начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, якого зараз "єврооптимісти" проштовхують на посаду генерального прокурора, зазначив, що виходячи з тих термінів, які він висловлював протягом 2013-2014 років, у них було неоднозначне трактування, тому і була призначена філологічна експертиза, щоб з'ясувати, чи дійсно містяться там заклики до розпалювання ворожнечі. "Експертиза прийшла до категоричного висновку, що ворожнечі там немає", - сказав Горбатюк.

Втім, Горбатюк чомусь не згадав, що експертом висловлювань "регіонала" Олександра Єфремова призначили лінгвіста Ірину Зайцеву, яка є наближеною до нього людиною і відвертою "ватницею". Так, доцент кафедри української мови та літератури Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, голова Луганської обласної філії Асоціації дослідників голодоморів в Україні Ірина Магрицька назвала історію з перевіркою Єфремова "театралізованою виставою".

"Ірина Зайцева – людина Єфремова, відомий на Луганщині українофоб і шовіністка (саме за цю ознаку її свого часу взяв у своє міністерство Дмитро Табачник – спочатку своїм заступником, а потім директором Українського центру оцінювання якості освіти). Ще 2003 року вона очолювала Луганську обласну організацію партії "Русско-украинский союз", пізніше стала членом Партії Регіонів. Як депутат обласної ради двох скликань, активно просувала державний статус для російської мови і захищала виключно її, зводячи українську нанівець. 2007 року вона була головним промотором створення в Луганську єдиної на всю Україну російськомовної гімназії (цю гімназію відкривали за безпосереднього сприяння тодішнього мера Москви Юрія Лужкова), де поглиблено вивчали російську мову, літературу і культуру, а історію вчили за подарованими Черномирдіним підручниками "Страноведение. Россия. Путешествие по Руси и России во времени, пространстве и языке", - писала в свій час Магрицька.

Варто зазначити, що Єфремова почали "відмазувати" з самого початку. У лютому 2015 року Печерський районний суд Києва обрав Єфремову запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Після чого він вийшов під заставу 3,7 млн гривень. Гроші за Єфремова вніс колишній віце-прем'єр-міністр Борис Колесніков. Тоді ж одіозна суддя Печерського суду Оксана Царевич відхилила клопотання прокуратури, зазначивши, що за даними лінгвістичної експертизи, наданою стороною обвинувачення, у висловлюваннях Єфремова ознак розпалювання міжнаціональної ворожнечі знайдено не було.

Проти Єфремова залишаються чинними ще два провадження, які стосуються заволодіння державними коштами та голосування за "диктаторські закони". Щодо економічного злочину мова йде про справу за заявою Центру протидії корупції щодо тиску на службових осіб ДП "Луганськвугілля", що спричинило тяжкі наслідки інтересам держави. Втім, хоча розслідування триває вже 18 місяців, підозри Єфремову до сих пір немає. Друга справа - голосування "диктаторських законів" – просунулася набагато далі. По ній винесли спочатку підозру, а потім – обвинувальний акт.

Але і цю справу теж гальмують щосили.  30 листопада 2015 року Печерський районний суд Києва вирішив повернути обвинувальний акт прокурору щодо колишніх народних депутатів Олександра Єфремова, Олександра Стояна і Сергія Гордієнка через його невідповідність чинному КПК. У січні цього року Апеляційний суд Києва повернув обвинувальний акт за підозрою екс-нардепів Олександра Єфремова, Олександра Стояна та Сергія Гордієнка на новий розгляд суду першої інстанції. З такими темпами справа буде розглянута судом ще дуже не скоро.

У екс-голови фракції Партії регіонів вже придумали виправдання. "Я собі задаю питання, що я порушив і мені ніхто не дає відповідь. Приймаючи Закони, ми діяли у рамках Конституції, Закону і сьогодні прокурор говорить неправду. Написано, що всі 9 законів були злочинні, потім написали лише про 3 законі злочинні, але  це було результативне голосування і ці закони сьогодні уже прийняті",- сказав Єфремов. Також Єфремов додав, що прокурор дає оцінку прийнятим Законам, але "оцінку законодавству робить Конституційний суд". "Якщо ми підемо шляхом, що прокуратура даватиме оцінку закону - то ми перевернемо систему", - зазначив Єфремов.

Те, що сам Єфремов своїми голосуваннями примудрився перевернути всю країну, довівши ситуацію з "диктаторськими законами" до кровавої бані, вочевидь, його ні краплі не бентежить. Як не бентежить і те, що в якості голови фракції Партії регіонів зробив усе від себе можливе для успішної "конституційної афери" Януковича, результатом якої стала узурпація влади. На жаль, все йде до того, що два кримінальних провадження, які залишилися "на балансі" у ГПУ, протягом певного часу будуть закриті, а "регіонал", якого ЗМІ окрім іншого звинувачують і у активному сприянні сепаратизму на Луганщині, стане кришталево чесною людиною та зможе сам позиватися до ГПУ адже отримав неабиякі "моральні страждання" через усі ці підозри.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme