Яценюк заарештує "Сбербанк России"?

В Кабміні Арсенія Яценюка відзначилися черговою епохальною піарною заявою, яка є звичайною дурнею
Depo.Влада
2 червня 2015 15:00
ФОТО: depo.ua
Яценюк заарештує "Сбербанк России"?
Яценюк заарештує "Сбербанк России"?

Цього разу відзначилася перший заступник міністра юстиції України Наталія Севостьянова. В ефірі одного з українських телеканалів вона заявила, що Україна може висунути вимогу заарештувати закордонне майно Російської Федерації в якості компенсації за збитки, завдані окупацією Криму.

"Буде стадія справедливої сатисфакції, коли будемо визначати суми, завдяки яким безпосередньо буде ця компенсація виплачена... Інструмент арешту майна за кордоном дуже ефективний. На сьогоднішній день в Росії багато такого майна в інших країнах", - заявила Севостьянова

Отримати від Росії "сатисфакцію" за окупацію Криму - це справа, звісно, цілком шляхетна, але питання в тому, що єдина можлива сатисфакція в цій ситуації - це повернення півострова під юрисдикцію України. А от щодо арешту російського майна за кордоном - тут значно більше питань ніж відповідей.

По-перше, якщо вже говорити про арешт російських активів, то в першу чергу їх потрібно арештовувати в Україні. Як відомо зовсім під боком у пані Севостьянової існує і спокійно собі працює безліч російських підприємств. Приміром, "Сбербанк России" працює в кожному великому українському місті і про те, що хтось збирається його арештовувати, нічого не чуть.

По-друге, в світовій юридичній практиці просто немає прецедентів розгляду в судах компенсацій за окуповані території, тому досить сумнівно, що приміром стокгольмський арбітраж винесе з цього приводу якийсь вердикт. Величезні проблеми мають виникнути хоча б на етапі визначення суми збитків від окупації, враховуючи і недоотриманий прибуток від кримських державних підприємств. Ніхто наразі точно не розуміє, як такі збитки підраховувати. Крім того, якщо Україна вимагатиме і отримає від Росії якусь компенсацію за Крим, чи не означатиме це, що ми погодилися з окупацією і просто продали Росії частину своєї території. Тут окрім юридичного є ще й серйозний етичний аспект.

Отже, заяву пані Севостьянової варто сприймати виключно як черговий піар на болючій темі російської окупації та можливості отримати "сатисфакцію".