Запуск "Прямого". Коли телеканали припинять орієнтуватися на "ватників"

Запуск "Прямого" спричинив неабиякий галас у політичній тусовці. Але варто говорити прямо: всі ці ігри навряд чи кардинально змінять розклади на медіа-ринку

Запуск "Прямого". Коли телеканали припин…

Запуск на День Незалежності "Прямого" телеканалу виглядає символічно - цим фактично було оголошено про старт нового політичного сезону. Прогнозувати рейтинги колишнього "ТОНІС" – справа невдячна. Але враховуючи розмах – редакція каналу займає майже цілий поверх в найбільш елітному ТРЦ "Парус" - а також те, що в ЗМІ неодноразово повідомлялося про причетність до цього каналу нардепа від БПП Ігоря Кононенка (хоча формальним власником каналу є екс-"регіонал" Володимир Макеєнко, який до речі, свого часу був співзасновником "Української правди") - варто очікувати чималих капіталовкладень в його розкрутку. І прямих, і не дуже...

Інша справа, що у цього каналу зі старту вилізли серйозні іміджеві проблеми. Зокрема, є багато питань до команди ведучих. Варто згадати хоча б латентних "ватників" Матвія Ганапольського та Євгена Кисельова. Не менше питань виникає і до колишньої ведучої "112 Україна" і NewsOne Світлани Орловської, яку неодноразово ловили на відверто провокаційних висловлюваннях. До цього варто згадати Василісу Фролову, актрису Сніжану Єгорову й інших - і отримуємо картинку, яка не надто вирізняє "Перший" від, приміром, "Інтера". Ці люди навіть можуть вести ефіри українською. Але, тут як в старому анекдоті, дівчину із села можна витягти, але село з дівчини – ні.

Коли говорити про загальну ситуацію напередодні початку політичного сезону, то на українському телебаченні вийшла мозаїка, яка під час виборчої кампанії, що вже фактично почалася, розірве мозок українцям. Особливо це стосується півдня та сходу України. На ці регіони орієнтується одразу кілька телеканалів, які мають абсолютно різних власників та цілі. Так, лояльним до влади вважається ТРК "Україна" Ріната Ахметова. Досить зважено до Банкової ставиться NewsOne, хоча і не забуває про свої відверто проросійські "фінти". "Інтер" та "112" працюють під "газовиками", і явно критикуватимуть владу.

Якщо вести мову про центр і захід України, то тут варто очікувати на досить гучний старт "ZIK", власником якого є скандальний львівський олігарх-втікач Петро Димінський. Проте цей канал в кулуарах пов'язують з колишнім головою Мінздоху часів Януковича Олександром Клименком, який теж живе за межами України. Але ребрендинг телеканалу та призначення генпродюсером російськомовної Наталії Влащенко може викликати відкат традиційної аудиторії.

Загалом же оцінюючи розклади у сфері телебачення, українцям варто від гріха подалі викинути телевізори. Заради власного психічного здоров'я. Не варто применшувати вплив TV на українців, але не все вирішує зомбоящик. Як показують соцопитування, телевізор досі залишається головним джерелом інформації для переважної більшості наших громадян. Саме через це ключові політичні гравці намагаються встановити контроль над "кнопками". Але чи матиме це ефект? Варто враховувати, що телебачення може цілеспрямовано і ефективно діяти на мізки мас лише тоді, коли влада встановлює повноцінний контроль над всією мережею. Фактично йдеться про російську модель "темників", коли в країні формально існує велика кількість телеканалів, але вони виконують єдине запрограмоване завдання з центру.

Тому коли повернутися до історії із запуском "Прямого", то зиск від створення власного каналу для влади є мізерним, оскільки торкатиметься відносно невеликого відсотку виборців. А потіснити з ринку холдинги Коломойського, Пінчука чи Льовочкіна з Фірташем, які десятками років займаються розвитком своїх телеканалів та власним продакшеном, не вийде. Навіть якщо завалити грошима пана Семенова та його команду. А з іншого боку, "грошовий дощ" капає в кишені російських заробітчан Кисельова й Ганапольського, які замість того, щоб піти на пенсію слідом за Савіком Шустером, досі залишаються у фаворі в українських олігархів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme