Коли Путін посадить "Гобліна"

"Гауляйтер" Криму Сергій Аксьонов та російський прем'єр Дмитро Медведєв стали "цапами відбувайлами" один для одного. При цьому обидва мають гарні перспективи стати в майбутньому "цапами" всеросійського масштабу
Depo.Влада
21 грудня 2015 11:30
ФОТО: depo.ua
Коли Путін посадить "Гобліна"
Коли Путін посадить "Гобліна"

Політико-економічна криза в Криму загострюється навіть попри згортання енергетичної блокади з боку України. Не секрет, що рівень життя на півострові залишає бажати кращого, як у порівнянні з Росією так і з неокупованою Україною. В самій Росії ситуація в економічному плані теж далеко не райдужна, і перспектив її покращення за наявного путінського політичного курсу не вимальовується.

Що робити "гобліну" всєя Криму Аксьонову, який усіляко намагається втриматися на своїй "прем’єрській" посаді? Чи не єдиний вихід - спихувати провину за катастрофічну ситуацію в Криму на Москву. Зрозуміло, що ідея зі звинуваченням особисто Володимира Путіна, м’яко кажучи, тхне для Аксьонова політичним і не тільки політичним самогубством.

Оскільки традиційним громовідводом для різноманітних економічних звинувачень в РФ виступає прем’єр-міністр Дмитро Медведєв, Аксьонов вирішив наїхати саме на очільника російського уряду. "За Федеральною цільовою програмою у 2015 році повинні були освоїти 15 млрд рублів. Сьогодні вже грудень, на сьогодні ще жодної копійки, при тому, що три рази узгоджувалися плани, графіки, найменування заходів. Напевно, все-таки сама структура прийняття рішень в цій ситуації повинна якось змінитися, інакше ми так взагалі ніколи нічого не побудуємо", - заявив Аксьонов, прозоро натякнувши на поганий російський уряд, що недостатньо дбає про "Кримнаш".

Відповідь керівництва уряду РФ, який зараз теж почувається себе не дуже впевнено, не забарилася. У центральних російських ЗМІ з посиланням на джерела з’явилося повідомлення про те, що Мінекономрозвитку та Мінфіну РФ доручено внести пропозиції про покарання влади Криму у зв'язку з невиконанням програми з розвитку регіону. Чи варто говорити, що таким чином у Медведєва вирішили передати "привіт" Аксьонову. Мовляв, сиди поки сидиться, та не заривайся.

Втім, схоже на те, що обопільні звинувачення між кримськими васалами Путіна, та Медведєвим, який виступає головним відповідальним за економічні провали керівництва Росії, явно наростатимуть з плином невблаганного падіння добробуту в Росії і в окупованому Криму.

Для Путіна, який, як показує практика, може допомагати своїм сателітам лише "добрим словом", а не грошима, наразі важливо знайти "цапів відбувайлів", на яких буде спрямовуватися негативна енергія народного невдоволення. В загальноросійському масштабі таким є прем'єр Медведєв, а в Криму - це Аксьонов, і звинуваченнями на адресу один-одного вони лише допомагають Путіну генералізувати на собі людське невдоволення. А добрий-цар Володимир Володимирович в слушний час обох цілком може "злити". Але здається такий час ще не настав і обидва ще до кінця не використали свій потенціал громовідводів.

Але раніше чи пізніше питання остаточного "зливу" постане руба. Причому, не тільки у Криму, де Аксьонов та його "шістки" вже, за деякими даними, упевнено стоять на вихід, але й на загальноросійському рівні, де під роздачу ризикує потрапити вірний путінський "Санчо Панса"  Медведєв.

Якщо Медведєва звільнять і пожурять за те, що не справився з економікою, то у Аксьонова ситуація набагато складніша. Враховуючи вікові традиції Кремля, одразу після його звільнення слід очікувати і відкриття кримінальних справ. Тим паче, що питань до "Гобліна", який осідлав мало не всі фінансові потоки на півострові, у слідчого комітету РФ має виникнути чимало.

Поки ж сторони воюють, набираючи на себе негатив. Наскільки довго це може протривати? Вочевидь, що не більше ніж півроку. Як-ніяк в вересні наступного року на Росію очікують вибори до Держдуми. І хоча всі розуміють, що ці вибори – повна фікція, однак "доброму царю" Путіну буде дуже доречно саме перед виборами забезпечити в медіа красиву картинку з перезавантаженням влади. І дискредитовані Аксьонов та Медведєв тут стануть в нагоді.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада