Коли у Москві екс-"регіоналів" звинуватять у війні на Донбасі

Московський пропагандист Соловйов звинуватив колишніх соратників Януковича в зраді. А в Україні до них є питання хіба у громадянського суспільства
Depo.Влада
9 грудня 2016 13:30
ФОТО: depo.ua
Коли у Москві екс-"регіоналів" звинуватять у війні на Донбасі
Коли у Москві екс-"регіоналів" звинуватять у війні на Донбасі

В ефірі своєї програми Володимир Соловйов публічно принизив колишніх "регіоналів", які приїхали в студію. В якості спікерів на програму прибули колишні народні депутати від Партії регіонів Олена Бондаренко, Микола Левченко та Володимир Олійник. Під час обговорення Соловйов перебив Левченка: "я брєд ваш довго вже слухаю!". Після цього почав дорікати за те, що екс-"регіонали" дозволили провести в Україні "нацистський переворот", підтримали відсторонення від влади Віктора Януковича і дозволили прийти до влади силам Майдану. Левченко намагався виправдатися втечею Януковича. Але Соловйов на це заявив: "Ви виявилися мерзенними, нікчемними зрадниками своєї Батьківщини".

Скандальні звинувачення Соловйова – це відповідь на нещодавній перший з'їзд Союзу політемігрантів і політв'язнів України, на якому засвітилося багато одіозних персоналій – Арсен Клінчаєв, Олександр Горохов, Олексій Журавко, Валерій Голенко та ін.  Сказане російським ведучим може свідчити про нові темники, спущені пропагандистам з Кремля. Віднині політичних біженців і туристів з України тавруватимуть зрадниками. А на телеканали їх пускатимуть виключно для того, щоб російський глядач побачив фізіономії цих нікчем. І ніякі вони не політемігранти, а особи, що втекли до Росії, боячись за власну шкуру.

Тобто, зрадивши Януковича, так само зрадять і Росію, яка їх прихистила. Це чіткий сигнал всій цій камарильї – ставлення до них різко змінюється, то ж або доведеться за спокій платити більше, або чемодан – вокзал - Україна. Крім того, росіян почали призвичаювати до кліше "всі хохли – зрадники". Тому довіряти нікому з них неможна. Це важливий штрих в пропаганді, який дозволить підтримувати в російському суспільстві високий градус недовіри до українців.

Дуже скоро від якогось Соловйова політичні біженці з України почують не лише звинувачення у зраді Януковича, а й у розпалюванні війни на Донбасі. Бо це "регіонали" накрутили тамтешнє населення, це вони брехали, що Росія приєднає Донбас до себе, і це вони проводили сепаратистські референдуми. А Росія була змушена захистити жителів Донбасу, кинутих напризволяще "регіоналами"-зрадниками, які або повтікали до Москви і Ростова, або осіли в Києві.    

Але в цій історії є й інший момент – соратників Януковича назвали зрадниками в Росії, а у нас вони – реабілітовані навіть без засудження. За розпалювання сепаратизму за всіх тодішніх мерів і чиновників Донбасу віддувається Неля Штепа, а за фракцію ПР у парламенті – її голова Олександр Єфремов. Та й то не факт, що і ці двійко отримають терміни. Depo.ua неодноразово звертав увагу правоохоронних органів на неприпустимість надання індульгенцій особам, винним у розпалюванні сепаратизму, у підготовці ґрунту для територіального розколу країни та її окупації сусідньою державою-агресором. Але у нас усі ці діячі - "в законі".

То й же Голенко активно підтримував сепаратистські та антиукраїнські настрої в Луганську та області протягом багатьох років. Він був одним з авторів скандального рішення облради у відповідь на перемогу Революції Гідності про невизнання луганськими депутатами центральної влади України. Після початку війни на Донбасі у 2014 році Голенко переїхав до Києва, де його неодноразово бачили. Клінчаєв також спочатку жив у Києві, вільно пересувався та навіть смажив шашлики на березі Дніпра. Інколи він отримував по фізії, але то дрібниці, порівно з тим, на що він заслуговує. Про екс-"регіоналів", які безперешкодно обралися до парламенту від "Опоблоку" та в якості мажоритарників годі й говорити.

От і маємо, що тим, хто повтікали до Росії, виявляється, гірше живеться, аніж тим, хто залишився. Абсурд!

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада