Коли Сироїд вимагатиме від Порошенка негайно спалити Москву

Останнім часом представники "Самопомочі" все більше скочуються в маргінез, використовуючи риторику а-ля Надія Савченко
Depo.Влада
8 серпня 2016 12:45
ФОТО: depo.ua
Коли Сироїд вимагатиме від Порошенка негайно спалити Москву
Коли Сироїд вимагатиме від Порошенка негайно спалити Москву

Заступниця голови Верховної Ради Оксана Сироїд відома своїм бажанням починати коментувати різноманітні теми, в яких вона абсолютно не розбирається. Так, можливо, вона – хороший юрист (тим паче, свого часу, була помічницею екс-регіонала Головатого), втім, дипломат з неї, м’яко кажучи, ніякий. Одним з яскравих прикладів невігластва представниці "Самопомочі" у президії Верховної Ради став її лист до Сейму Польщі напередодні голосування за рішення про "геноцид поляків у 1943-1944 роках", у якому вона заявила про скасування консультацій у форматі засідання Парламентської Асамблеї. Якби ця зустріч все ж таки відбулася, існувала б невелика, але все ж таки ймовірність того, що Сейм так би й не проголосував за це провокаційне рішення. Сироїд обрізала всі шанси…

Учора на "112" Сироїд знову видала низку перлів дипломатичного напрямку.  "Вихід тільки один – прийняти рішення юридичне, законом визнати окупацію частини території України Росією", - сказала вона. Відповідаючи на питання, чому парламент цього не робить, Сироїд зазначила: "Для цього треба Липецьку фабрику спалити. Але це може зробити тільки той, хто нею володіє. Це мало би бути зроблено. І тоді – розв'язані руки", - сказала віце-спікер. На уточнююче питання, чи означає це, що якби керівники держави відмовилися від торгівлі з Росією, політичні відносини з РФ вибудовувати було б набагато легше, Сироїд сказала: "Звичайно, абсолютно".

Тим самим Сироїд впадає в махровий популізм, нагадуючи в цьому ще одну представницю слабої статі у ВР – Надію Савченко. Втім, риторика – "спалити-розстріляти" явно не личить заступнику голови Верховної Ради. Так, можливо, позиція – давайте спалимо Липецьку фабрику і у нас одразу налагодяться політичні відносини з РФ - комусь і здається правильною. Спалити, не спалити, а спекатися цього сумнівного активу Ротшильдам та "сліпому трасту" варто було б вже давно. Втім, враховуючи реальну ситуацію – це нічого б не змінило у стосунках з Росією. До того ж, говорячи про те, що ВР нібито не визнавала окупацію, Сироїд допустила фактологічну помилку – весною 2014 року Верховна Рада визнала Крим окупованою територією. Постанову щодо окупації частини Донецької та Луганської області було ухвалено в березні 2015 року. У січні того ж року ВР визнала Росію країною-агресором. Тому абсолютно незрозуміло, чого саме вимагає Сироїд. Втім, якщо так піде далі, дуже скоро Сироїд почне трусити Порошенка, щоб той спалив... Кремль.

Всі натяки Сироїд про злочинні зв’язки керівництва держави з Кремлем викликають ще більший сміх, враховуючи той факт, що не так давно виявилося, що деякі представники "Самопомочі" самі напряму пов’язані з Москвою. Зокрема, мова йде про депутата Київради від "Самопомочі" Романа Марченка, якого зловили на тому, що він публічно розхвалював російську систему судочинства – ту саму, яка засадила за грати десятки українських політв’язнів, а його юрфірма "Ілляшов та партнери" у грудні 2015 року відкрила власне представництво в Росії. Втім, жодної офіційної реакції на появу в їхніх лавах відверто проросійських персоналій від керівництва партії Садового чомусь не чутно.

Навпаки – та ж Сироїд успішно грається у "зраду". "Світ злив Крим. Вибачте, це цинічно звучить, це страшно звучить. Про Крим ніхто вже не говорить. Це страхіття. Останнє рішення Росії щодо об'єднання Криму з Південним федеральним округом - і тиша. А від України - ні пари з уст. Уже навіть і Захід не стурбований", - каже Сироїд. І це попри те, що заява щодо зміни підпорядкування окупованого Криму була зірвана на Радбезі ООН лише завдяки праву вето Росії, а іноземні ЗМІ активно обговорювали ситуацію навколо ситуації на півострові.

Втім, все це для "Самопомочі", яка останнім часом все сильніше звалюється в маргінез, не так важливо. Головне – знайти тему для піару. Втім, тут спостерігається явна криза жанру. Той же Семен Семенченко займається захистом "торнадівців", яких звинувачують у вбивствах та зґвалтуваннях. Сироїд видумує різноманітні зовнішньополітичні байки. Втім, схоже, всі задоволені…

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада