Коли Сироїд вимагатиме від Порошенка негайно спалити Москву

Останнім часом представники "Самопомочі" все більше скочуються в маргінез, використовуючи риторику а-ля Надія Савченко
Коли Сироїд вимагатиме від Порошенка негайно спалити Москву
Коли Сироїд вимагатиме від Порошенка негайно спалити Москву

Заступниця голови Верховної Ради Оксана Сироїд відома своїм бажанням починати коментувати різноманітні теми, в яких вона абсолютно не розбирається. Так, можливо, вона – хороший юрист (тим паче, свого часу, була помічницею екс-регіонала Головатого), втім, дипломат з неї, м’яко кажучи, ніякий. Одним з яскравих прикладів невігластва представниці "Самопомочі" у президії Верховної Ради став її лист до Сейму Польщі напередодні голосування за рішення про "геноцид поляків у 1943-1944 роках", у якому вона заявила про скасування консультацій у форматі засідання Парламентської Асамблеї. Якби ця зустріч все ж таки відбулася, існувала б невелика, але все ж таки ймовірність того, що Сейм так би й не проголосував за це провокаційне рішення. Сироїд обрізала всі шанси…

Учора на "112" Сироїд знову видала низку перлів дипломатичного напрямку.  "Вихід тільки один – прийняти рішення юридичне, законом визнати окупацію частини території України Росією", - сказала вона. Відповідаючи на питання, чому парламент цього не робить, Сироїд зазначила: "Для цього треба Липецьку фабрику спалити. Але це може зробити тільки той, хто нею володіє. Це мало би бути зроблено. І тоді – розв'язані руки", - сказала віце-спікер. На уточнююче питання, чи означає це, що якби керівники держави відмовилися від торгівлі з Росією, політичні відносини з РФ вибудовувати було б набагато легше, Сироїд сказала: "Звичайно, абсолютно".

Тим самим Сироїд впадає в махровий популізм, нагадуючи в цьому ще одну представницю слабої статі у ВР – Надію Савченко. Втім, риторика – "спалити-розстріляти" явно не личить заступнику голови Верховної Ради. Так, можливо, позиція – давайте спалимо Липецьку фабрику і у нас одразу налагодяться політичні відносини з РФ - комусь і здається правильною. Спалити, не спалити, а спекатися цього сумнівного активу Ротшильдам та "сліпому трасту" варто було б вже давно. Втім, враховуючи реальну ситуацію – це нічого б не змінило у стосунках з Росією. До того ж, говорячи про те, що ВР нібито не визнавала окупацію, Сироїд допустила фактологічну помилку – весною 2014 року Верховна Рада визнала Крим окупованою територією. Постанову щодо окупації частини Донецької та Луганської області було ухвалено в березні 2015 року. У січні того ж року ВР визнала Росію країною-агресором. Тому абсолютно незрозуміло, чого саме вимагає Сироїд. Втім, якщо так піде далі, дуже скоро Сироїд почне трусити Порошенка, щоб той спалив... Кремль.

Всі натяки Сироїд про злочинні зв’язки керівництва держави з Кремлем викликають ще більший сміх, враховуючи той факт, що не так давно виявилося, що деякі представники "Самопомочі" самі напряму пов’язані з Москвою. Зокрема, мова йде про депутата Київради від "Самопомочі" Романа Марченка, якого зловили на тому, що він публічно розхвалював російську систему судочинства – ту саму, яка засадила за грати десятки українських політв’язнів, а його юрфірма "Ілляшов та партнери" у грудні 2015 року відкрила власне представництво в Росії. Втім, жодної офіційної реакції на появу в їхніх лавах відверто проросійських персоналій від керівництва партії Садового чомусь не чутно.

Навпаки – та ж Сироїд успішно грається у "зраду". "Світ злив Крим. Вибачте, це цинічно звучить, це страшно звучить. Про Крим ніхто вже не говорить. Це страхіття. Останнє рішення Росії щодо об'єднання Криму з Південним федеральним округом - і тиша. А від України - ні пари з уст. Уже навіть і Захід не стурбований", - каже Сироїд. І це попри те, що заява щодо зміни підпорядкування окупованого Криму була зірвана на Радбезі ООН лише завдяки праву вето Росії, а іноземні ЗМІ активно обговорювали ситуацію навколо ситуації на півострові.

Втім, все це для "Самопомочі", яка останнім часом все сильніше звалюється в маргінез, не так важливо. Головне – знайти тему для піару. Втім, тут спостерігається явна криза жанру. Той же Семен Семенченко займається захистом "торнадівців", яких звинувачують у вбивствах та зґвалтуваннях. Сироїд видумує різноманітні зовнішньополітичні байки. Втім, схоже, всі задоволені…

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада