Коли Шабунін і Філімоненко обіллють один одного фекаліями

"Битва" громадських активістів під Дніпровським військкоматом та подальші версії її причин від обох фігурантів виглядають гидко

Коли Шабунін і Філімоненко обіллють один…

Сьогодні під Дніпровським військкоматом сталася сутичка між активістом-антикорупціонером Віталієм Шабуніним і Всеволодом Філімоненком, журналістом і помічником нардепа Сергія Мельничука. Внаслідок розбірок обох півників забрали до лікарні. Філімоненко каже, що у нього - надкол щелепи і струс мозку. Шабунін отримав порцію газу у вічі. Далі забіяки у соцмережах виклали власні варіанти подій. Журналіст розповідає, що отримав хук через питання, чому антикорупціонер не воює в АТО.

Версія Шабуніна відрізняється: мовляв, дав у пику провокаторові за те, що той образив його колегу Устінову. "Далі всі присутні все бачили самі: філя лякливо тікав від спілкування та кликав свого лугандонського "колегу" - "ну, захищай мене!", а потім дістав балончик і приснув всім в очі - мені, журналістам", написав антикорупціонер. На відео, правда, не видно, щоб через газову атаку дісталося ще комусь, то ж доведеться вірити на слово.

Філімоменко галасує, що Шабунін побив журналіста. "Вимагаю від МВС і Генеральної прокуратури сприяти журналісту і покарати винного строго за законом, а це нагадаю, стаття 171 ККУ - штраф або арешт від 6 місяців до трьох років", наполягає він. А ще каже: Устінову не ображав: "Це та колега, яка їздила на відпочинок за тисячі доларів і купила нову квартиру в Києві, а ось відповісти і показати чеки - не погодилась". Шабунін до МВС і ГПУ не апелює, він обмежився тим, що назвав візаві "покидьком". Обмін люб'язностями підхопили дописувачі сторінок обох "героїв" і понеслось…

То що ж насправді відбулося? Шабунін, вочевидь, добре знає, що Філімоненко часто епатує і провокує. У тому числі й народних депутатів. Але ніхто з них по фізіономії йому не давав. Антикорупціонер же вважає, що має на це право. Дивує також вислів про "лугандонського колегу". Саме Філімоненко опублікував у мережі відео, на якому добре видно, як Олександр Єфремов веде сепаратистські перемовини в Луганську. Пізніше журналіст звинуватив колишнього голову фракції Партії регіонів у розпалюванні ворожнечі між мешканцями сходу і заходу України. "Використовуючи прийоми маніпуляції свідомістю суспільства батько ЛНР Єфремов публічно розпалював ненависть серед луганчан до українців, які мешкають в західних і центральних регіонах країни", - зазначав журналіст. За його словами, саме завдяки зусиллям Єфремова досить багато жителів Луганська і Донецька радісно зустрічали російських військових, які захоплювали адміністративні будівлі населених пунктів. Шабунін може, звісно, ображатися на Філімоненка, але згадка в його контексті про Лугандон виглядає сумнівно.

Які наслідки матиме сутичка для обох фігурантів? Навіть, якщо поліція почне розслідування, Шабунін використовуватиме це задля власного піару, переводячи стрілки з побутового конфлікту на владу. Так, як це він робить з повісткою до військкомату. Ми не захищаємо Філімоненка, обоє – рябоє, але на відміну від нього пан Віталій – публічна особа, навіть телезірка, і мав би тримати емоції при собі. Мабуть, саме через це його не підтримали навіть друзі-антикорупціонери з парламенту. Вони просто змовчали. Ще трохи, і Шабунін із борця з корупцією перетвориться на токсичного персонажа. І це буде для нього значно гірше, аніж сьогоднішня газова атака і навіть адмінштраф в разі визнання винним у конфлікті.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook