Чи треба Ющенку тікати до "мами Вєри"

Оголошення в розшук Віри Ульянченко у справі щодо "Сухолуччя", чим би воно не було насправді, мало схоже на відновлення справедливості
Depo.Влада
14 вересня 2015 13:50
ФОТО: depo.ua
Чи треба Ющенку тікати до "мами Вєри"
Чи треба Ющенку тікати до "мами Вєри"

Сьогодні стало відомо, що СБУ оголосила в розшук одного з найближчих соратників екс-президента Віктора Ющенка Віру Ульянченко. У відповідному повідомлені на сайті Міністерства внутрішніх справ зазначено, що Віра Іванівна зникла більше двох місяців тому - 30 червня, і звинувачується вона у "привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем". Втім, головний "прикол" в тому, що Ульянченко зараз спокійно працює в Києві і журналісти на відміну від СБУ її легко знайшли

Коли СБУ оголосить в розшук Віктора Ющенка - фото 1

Варто нагадати, що ще 1 липня (на наступний день після зникнення Ульянченко) Генпрокуратура офіційно оголосила Ульянченко про підозру у справі щодо незаконної передачі мисливських угідь "Сухолуччя" в Київській області структурам президента-втікача Віктора Януковича.

Звинувачення стосуються швидш за все дій Ульянченко на посаді голови Київської облдержадміністрації, яку та займала до травня 2009 року, після чого пішла "на підвищення" та очолила Секретаріат президента Ющенка, посівши крісло відправленого у відставку Віктора Балоги.

Загалом справа проти Ульянченко мала б означати таке собі "відновлення справедливості", адже у суспільства і до Ющенка особисто, і до членів його команди накопичилося досить багато цілком обґрунтованих претензій. Згадаймо хоча б, що саме Віктор Андрійович зробив усе можливе аби привести до влади Януковича і, відповідно, не допустити перемоги на президентських виборах своєї "любої подруги" Юлії Тимошенко. За логікою подій, та вважаючи особливу близькість Віри Іванівни до третього президента України, можна було б очікувати і справи проти самого Ющенка, якому можуть згадати, ну хоча б газові справи "РосУкрЕнерго". Але "відновлення справедливості" у такий спосіб дещо не відповідає уявленням про неї більшості українців.

Так, Ющенка та "маму Віру" в народі встигли зненавидіти досить щиро і гаряче, проте ця ненависть аж ніяк не йде в порівняння з ненавистю до посіпак Януковича. І доки Єфремов пльоскається в джакузі, Ахметов купує нових бразильців, Льовочкін з Бойком віщають з парламентської трибуни, а докази зі справи екс-голови "Мінздоху" Олександра Клименка дивним чином губляться Генпрокуратурою, посадкою людей Ющенка мало кого збентежиш.

По-друге, не варто забувати, що високий кар'єрний зліт Віри Іванівни стався саме після скандалу з "любими друзями" і відставки Петра Порошенка з посади секретаря РНБО. Саме після цього нардеп з непрохідної частини "Нашої України" Віра Ульянченко увійшла до кола керівництва президентською партією та отримала посаду губернатора Київщини. Отже, Віра Іванівна та Петро Олексійович були такими собі конкурентами в оточенні Ющенка і Порошенко тоді цю конкуренцію програв. Тому нинішнє переслідування Ульянченко багато кому видаватиметься зведенням старих рахунків і банальною політичною помстою, що не додаватиме балів команді президента і дасть черговий козир в руки "коломойської опозиції" в особах ляшків та ярошів, які і без того волають на кожному кроці про "Порошенка узурпатора" та "репресії проти патріотів". 

Зрештою, навіть ця справа Ульянченко в черговий раз виказуватиме усю безсилість українського правосуддя і чи саботаж силовиків. Адже вся абсурдність ситуації полягає у тому, що Віра Ульянченко нікуди й не тікала. Поки. Утім, швидш за все, силовикам зараз йдеться головним чином про те, щоб показати хоч якусь роботу - затримання чиновників середнього калібру як керівник Держслужби зайнятості Ярослав Кашуба, посадка під домашній арешт екс-керівника Державіаслужби Антонюка, викриття замахів на Авакова і так далі. З огляду на цю показуху не виключено, що й самому Ющенко висунуть якусь підозру, що могло б відволікти увагу суспільства від справ посіпак Януковича.