Справа Столярової. Чи прохлопає СБУ на ТРК "Україна" "воєнспеца" Ходаковського?

Історія зі Столяровою стала індикатором того, наскільки нашим спецслужбам байдуже те, що робиться в публічному просторі. Принаймні, поки це не зачіпає їхні прямі інтереси
Depo.Влада
25 лютого 2016 13:30
ФОТО: depo.ua
Справа Столярової. Чи прохлопає СБУ на ТРК "Україна" "воєнспеца" Ходаковського?
Справа Столярової. Чи прохлопає СБУ на ТРК "Україна" "воєнспеца" Ходаковського?

Як тільки скандальна редакторка "Інтера" Марія Столярова звільнилась з роботи (з формулюванням "за згодою сторін"), і покинула гостинну українську землю, у СБУ вирішили перевірити її діяльність. Себто якісь "слідчі дії" з журналісткою було вчинено і по факту "брудних висловлювань в ефірі" – але її дописи в соцмережах "вивчаються" саме зараз, коли їх авторка щасливо відбула за наші кордони. За сприянням співробітників СБУ.

Це не знущання – це суть того, що речниця СБУ Олена Гітлянська розповіла про історію з шеф-редакторкою "Інтера" – пардон, співробітницею "Національних інформаційних систем" Столяровою. Котра, до речі, на прощання повідомила, що вона вимушена покинути країну через "погрози", які посипалися на її адресу в соцмережах – а не через позицію якогось там недолугого СБУ.

Пройде місяць-другий – і вона в російському (чи європейському) офісі Amnesty International розповідатиме про порушення своїх прав і придушення свободи слова в Україні. І матиме, по великому рахунку, рацію. Оскільки жодних реальних звинувачень пред’явити їй СБУ так і не змогла. Чи не захотіла. А формулювання "скоротити термін перебування на території України вищезазначеної громадянки РФ (Столярової-ред.) за вчинення дій, що завдають шкоди інтересам України" – це не звинувачення, а щось, що в уяві середньостатистичного європейця є не надто далеким від поняття "свавілля спецслужб".

У цій історії насправді цікаве інше. Чому людина, яка браталася з бійцями батальйону "Восток" – серед яких явно є немала кількість явних військових злочинців – не зацікавила СБУ дотепер? Нехай навіть не в якості обвинуваченого – хоча б в якості свідка? Особливо якщо зважити на той факт, що людина працювала не двірником, а на телебаченні. І тільки ненормативна лайка про Небесну сотню в прямому ефірі призвела до того, що спецслужби хоч якось заворушились – і то, схоже, тільки після депутатських запитів.

Чи може собі хтось уявити, наприклад, шеф-редактора ізраїльського ТВ, який обіймається з бійцями "Хезболли" і постить це в соцмережах? Публічно зізнається в коханні до терористів-смертиків – і продовжує працювати на AP чи France-2? І після того не потрапляє бодай на довгу і детальну розмову в якомусь непримітному офісі? А от українське СБУ нічого поганого в цьому не бачить – точніше, не бачило, до того моменту, як ведуча зробила те, що зробила під час сюжету про Небесну сотню.

Звичайно, хтось злоязикий міг би відповісти, що в СБУ і так проблем безліч. Ну, для прикладу, організація будівництва кварталу з 27-поверхових будинків у Голосієво, суди з громадськістю, яка від того не в захопленні, і маса інших цікавих і приємних бізнес-оборудок. За всіма цими клопотами якась там московська дівиця з її котиками, ведмедиками і неголеними сепаратистами нікому і задарма не потрібна.

А хтось, схильний до конспірології, міг би припустити, що частина – і то помітна частина – керівництва СБУ цілком може думати про Небесну сотню приблизно те саме, що й Марія Столярова. Тільки їм повезло – ніхто до мікрофона не пускає.

Втім, все це, звичайно, недоречні домисли. Ми будемо щиро вірити, що з такого явного, але, звичайно, випадкового недогляду керівництво спецслужби зробить належні висновки. І вже завтра – ні, сьогодні вночі – браві хлопці займуться перевіркою не тільки телеканалу Інтер, а й таємничих людей, які, кажуть, займаються добором персоналу, і, відповідно, несуть повну відповідальність за все, що трапилось. Звичайно, ті браві хлопці суворо поговорять з Ігорем Шуваловим і Назимом Бедировим. А там, гляди, і до Льовочкіна доберуться з неприємними запитаннями. Всі ж ми в це віримо, правда? А там може і ТРК "Україною" Ахметова поцікавляться, а то, виходячи з історії Столярової, там скоро цілком може з'явитися новий військовий експерт - Олександр Ходаковський. А чому ні? Хіба поганий експерт?

Більше новин політики читайте на Depo.Влада