Справа Столярової. Чи прохлопає СБУ на ТРК "Україна" "воєнспеца" Ходаковського?

Історія зі Столяровою стала індикатором того, наскільки нашим спецслужбам байдуже те, що робиться в публічному просторі. Принаймні, поки це не зачіпає їхні прямі інтереси
Справа Столярової. Чи прохлопає СБУ на ТРК "Україна" "воєнспеца" Ходаковського?
Справа Столярової. Чи прохлопає СБУ на ТРК "Україна" "воєнспеца" Ходаковського?

Як тільки скандальна редакторка "Інтера" Марія Столярова звільнилась з роботи (з формулюванням "за згодою сторін"), і покинула гостинну українську землю, у СБУ вирішили перевірити її діяльність. Себто якісь "слідчі дії" з журналісткою було вчинено і по факту "брудних висловлювань в ефірі" – але її дописи в соцмережах "вивчаються" саме зараз, коли їх авторка щасливо відбула за наші кордони. За сприянням співробітників СБУ.

Це не знущання – це суть того, що речниця СБУ Олена Гітлянська розповіла про історію з шеф-редакторкою "Інтера" – пардон, співробітницею "Національних інформаційних систем" Столяровою. Котра, до речі, на прощання повідомила, що вона вимушена покинути країну через "погрози", які посипалися на її адресу в соцмережах – а не через позицію якогось там недолугого СБУ.

Пройде місяць-другий – і вона в російському (чи європейському) офісі Amnesty International розповідатиме про порушення своїх прав і придушення свободи слова в Україні. І матиме, по великому рахунку, рацію. Оскільки жодних реальних звинувачень пред’явити їй СБУ так і не змогла. Чи не захотіла. А формулювання "скоротити термін перебування на території України вищезазначеної громадянки РФ (Столярової-ред.) за вчинення дій, що завдають шкоди інтересам України" – це не звинувачення, а щось, що в уяві середньостатистичного європейця є не надто далеким від поняття "свавілля спецслужб".

У цій історії насправді цікаве інше. Чому людина, яка браталася з бійцями батальйону "Восток" – серед яких явно є немала кількість явних військових злочинців – не зацікавила СБУ дотепер? Нехай навіть не в якості обвинуваченого – хоча б в якості свідка? Особливо якщо зважити на той факт, що людина працювала не двірником, а на телебаченні. І тільки ненормативна лайка про Небесну сотню в прямому ефірі призвела до того, що спецслужби хоч якось заворушились – і то, схоже, тільки після депутатських запитів.

Чи може собі хтось уявити, наприклад, шеф-редактора ізраїльського ТВ, який обіймається з бійцями "Хезболли" і постить це в соцмережах? Публічно зізнається в коханні до терористів-смертиків – і продовжує працювати на AP чи France-2? І після того не потрапляє бодай на довгу і детальну розмову в якомусь непримітному офісі? А от українське СБУ нічого поганого в цьому не бачить – точніше, не бачило, до того моменту, як ведуча зробила те, що зробила під час сюжету про Небесну сотню.

Звичайно, хтось злоязикий міг би відповісти, що в СБУ і так проблем безліч. Ну, для прикладу, організація будівництва кварталу з 27-поверхових будинків у Голосієво, суди з громадськістю, яка від того не в захопленні, і маса інших цікавих і приємних бізнес-оборудок. За всіма цими клопотами якась там московська дівиця з її котиками, ведмедиками і неголеними сепаратистами нікому і задарма не потрібна.

А хтось, схильний до конспірології, міг би припустити, що частина – і то помітна частина – керівництва СБУ цілком може думати про Небесну сотню приблизно те саме, що й Марія Столярова. Тільки їм повезло – ніхто до мікрофона не пускає.

Втім, все це, звичайно, недоречні домисли. Ми будемо щиро вірити, що з такого явного, але, звичайно, випадкового недогляду керівництво спецслужби зробить належні висновки. І вже завтра – ні, сьогодні вночі – браві хлопці займуться перевіркою не тільки телеканалу Інтер, а й таємничих людей, які, кажуть, займаються добором персоналу, і, відповідно, несуть повну відповідальність за все, що трапилось. Звичайно, ті браві хлопці суворо поговорять з Ігорем Шуваловим і Назимом Бедировим. А там, гляди, і до Льовочкіна доберуться з неприємними запитаннями. Всі ж ми в це віримо, правда? А там може і ТРК "Україною" Ахметова поцікавляться, а то, виходячи з історії Столярової, там скоро цілком може з'явитися новий військовий експерт - Олександр Ходаковський. А чому ні? Хіба поганий експерт?

Більше новин політики читайте на Depo.Влада