Коли Садовий відлучить Сироїд від причастя

Не останні "самопомічники" Сироїд та Гусовський втягнули свою політсилу в черговий клерикальний скандал
Depo.Влада
19 липня 2016 10:49
ФОТО: depo.ua
Коли Садовий відлучить Сироїд від причастя
Коли Садовий відлучить Сироїд від причастя

В Україні розгорається черговий релігійний скандал навколо партії "Самопоміч" Андрія Садового. Галасу в соцмережах наробив відеозапис за участю віце-спікера від цієї політсили Оксани Сироїд та голови фракції "Самопомочі" в Київраді Сергія Гусовського в заході такої собі церкви протестантського штибу "Відродження" проповідника Володимира Мунтяна, який сам себе скромно іменує "апостолом".

Останнього товариша багато хто вважає звичайним аферистом та порівнює з сумнозвісним Сандеєм Аделаджею, а церкву Мунтяна називають не інакше як "тоталітарною сектою". Наскільки об'єктивною є така характеристика нетрадиційних релігійних практик Мунтяна – питання, звісно ж, суб'єктивне. На моє особисте переконання, Мунтян та подібні до нього діячі протестантських церков чи сект роблять рівно те саме, що і традиційні конфесії – збирають з людей гроші за спасіння душі та зцілення тіла. Цілительський та душерятівний ефект має гарантувати публічне цитування витримок зі збірки давньоєврейських легенд спеціально навченими людьми. Отже, головна претензія українців до Мунтяна в тому, що він "нетрадиційний", бо судячи з того, як непогано живуть представники традиційних церков, наші співгромадяни в масі своїй не проти того, аби відносити свої гроші душпастирям.

Саме нетолерантність українців до людей нетрадиційної церковної орієнтації і не врахували Сироїд з Гусинським, вирушивши на зібрання апостола Мунтяна, і як водиться, вляпалися в "зашквар". Варто зазначити, що подія ця сталася доволі давно, але в публічному інформпросторі спливла тільки зараз, що аж ніяк не вберегло учасників від скандалу.

Що саме мотивувало політиків взяти участь у релігійному дійстві апостола Мунтяна, знають тільки самі учасники. Публічно ж Гусовський пояснив, що прийшов туди проповідувати ідеї "Самопомочі". Така собі зустріч з виборцями. Сироїд же у своїй промові перед паствою "апостола" зазначала, що змалечку вірить у бога, хоча й ходить до іншої церкви, а з кимось із парафіян Мунтяна її пов'язують давні дружні стосунки. Хай там як, але нас у цій історії цікавлять радше наслідки, ніж політичні чи особисті мотиви Сироїд з Гусовським, а наслідки для "Самопомочі" загалом, як і для двох політиків персонально, досить малоприємні.

По-перше, соцмережі уже розігнали хвилю, що "Самопоміч" дружить з сектантами та аферистами, що може боляче вдарити по рейтингу політсили. Адже адептів протестантських течій в Україні відносно мало, а решта віруючих вважатиме те, що відбулося, зрадою традиційній християнській вірі з найпринциповішим ворогом та конкурентом, адже саме протестантські організації переманюють у традиційних церков найцінніший ресурс – парафіян готових жертвувати заради віри власними грошима. Про атеїстів годі й казати, вони сприймають вояж "самопомічників" до Мунтяна як ознаку недолугості та відсталості, що мало поєднується з європейським прогресивним іміджем цієї політсили.

По-друге, цей самий європейський прогресивний імідж "Самопомочі" уже давно попсований зайвим клерикалізмом. Як відомо, "Самопоміч" родом зі Львова, де містяни значно більш набожні, ніж в інших регіонах країни, і намагаючись догодити львівському електорату, партія Садового уже сідала в калюжу. Менше року тому у клерикальний скандал вляпався сам Андрій Садовий, який показово звільнив чиновницю мерії лише за те, що вона обурилася занадто активною присутністю церкви в районах міста при повній відсутності бібліотек, кінотеатрів та інших культурних закладів. Як реагуватиме Садовий на зв'язки Сироїд та Гусовського з сектантами, можна лише здогадуватися, але за попередньою логікою, за образу віруючих, зраду церкви і зв'язки з богопротивними єретиками двох політиків варто в ліпшому випадку вигнати з партії, а там, диви, і накласти епітимію та відлучити від причастя.

По-третє, тепер Сироїд з Гусовським буде вкрай складно відкараскатися від аналогій з космічним київським мером Леонідом Черновецьким, якого українці сприймають з одного боку як "притрушеного" пацієнта психіатрів, а з іншого - як цинічного казнокрада і афериста. А такі аналогії не робитимуть користі жодному українському політику.

Загалом же, все виглядає так, що Сироїд з Гусовським чи то задля зайвого піару, чи то зі щирого серця вчинили не надто продуманий крок, який ще обов'язково відгукнеться їм та їхній політсилі у майбутньому.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада