Коли український суд почне саджати депутатів з Європи

Депутатські "каравани" з Заходу, підкуплені Кремлем, спокійно курсуватимуть до окупованого Криму доти, доки у Києві не почнуть ухвалювати судові рішення з конкретними строками ув'язнення для таких політичних нелегалів

Коли український суд почне саджати депут…

Намагання Кремля провести бодай часткову міжнародну легітимізацію окупації Криму триває. Черговий приклад: бравада росіян, що їм вдалося оптом завезти до окупованого ними півострова політиків з Європи та Латинської Америки, очікувано призвело до скандалу.

Учора заступник голови комітету Держдуми РФ у справах національностей, колаборант Руслан Бальбек повідомив про "екскурсію" до Криму: 20 осіб, серед яких нібито були депутати Європарламенту, а також політики з країн Європейського Союзу, СНД і Латинської Америки прибули з триденним візитом на анексований півострів. Бальбек також заявив, що делегація представлена "розсудливими українськими політиками", які "не перебувають під впливом націоналістичного чаду". "Це перший візит представників української політики", — підкреслив він.

І хоча у СБУ заявили про перевірку інформації, поки що прізвища українських політиків невідомі. Нескладно здогадатися, коли хтось з українського політичного істеблішменту і міг поїхати на окупований півострів, то це – відверті представники "п'ятої колони", завдання яких зводиться до освячення анексії Крим. Можна не сумніватися, що дуже скоро прізвища даних персонажів стануть відомі.

Тим паче, що у ЗМІ вже з'явилися прізвища депутатів з Європи. Так, півострів відвідали депутати Народної скупщини (парламенту) від Сербської радикальної партії Мілован і Дубравко Боічі, член президії Сербської радикальної партії Александр Шешель, сербський письменник, політолог, професор Баня-Лукського університету Срджа Трифкович, а також член парламенту Чехії Ярослав Голік. Названі особи, за великим рахунком, ніхто. На жодні процеси вони не впливають, проте це не применшує їхньої шкоди.

Найцікавішим з цих них - Олександр Шешель, син одіозного сербського політика, засновника Сербської радикальної партії Воїслава Шешеля, якого підозрювали у фінансуванні тероризму і підбурюванні до міжетнічної ворожнечі за часів Югославії. У 2016 році Гаазький суд визнав його невинним, що викликало обурення з боку влади Хорватії та Боснії та Герцоговини. Про зв'язки Шешеля-старшого з Росією можна судити по заяві депутата Держдуми РФ Олексія Островського від ЛДПР, який назвав сербського політика "надійним другом російського народу". У випадку з його сином, який поїхав "гастролювати" в окупований Крим, схоже, яблучко від яблуньки впало недалеко…

Аби всяка шешель не лазила до нашого Криму, Україні потрібно нарешті на прикладі двійки-трійки рішень судів добряче налякати пропутінських гастролерів з Європи. Приміром, розслідування щодо деяких європейських політиків, які порушили порядок в'їзду в Крим, почали ще в 2015 році. Там фігурував і колишній прем'єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі. Утім, до судів ці справи так і не дійшли. А дарма...

Можна тисячу разів говорити про те, що судові рішення в Україні не матимуть результату, і посадити, навіть засудити до "заочки", того чи іншого порушника українського державного кордону не вдасться. Насправді, треба просто почати, бо однією дипломатією тут не зарадиш. Ніхто з "гастролерів" не захоче мати на собі тавро засудженого. Будь-де. Тим паче, маючи рішення суду, українське МЗС може жорсткіше вибудовувати спілкування з Брюсселем, Берліном чи Парижем.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme