ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Родинний бізнес: Як клан Федоруків хоче "закатати" останній курорт під Києвом

Усе йде до того, що, найближчим часом клан Федоруків остаточно знищить один з найчарівніших куточків Київщини – Ворзель

Depo.Влада
15 вересня 2017 10:00
ФОТО: depo.ua

Наприкінці 19 століття навколо Києва почали з'являтися дачно-курортні селища – Боярка, Пуща-Водиця, Дарниця, Святошин тощо. Більшість цих місць для рекреації або поглинуті Києвом, або перетворилися на забудовані багатоповерхівками передмістя столиці, де на кожному вільному клаптику землі правдами-неправдами "стахановськими" методами зводяться будинки. Колись затишні селища перетворюються на нетрі, в яких нема ні шкіл, ні дитсадків, ні навіть нормальних доріг. Чи не єдиним місцем, де донедавна спостерігався відносний спокій, був Ворзель – невеличке селище, засноване у 1900 році саме для відпочинку. Утім, вже найближчим часом там можуть з'явитися крани й екскаватори.

Справа у тому, що Ворзель знаходиться в зоні інтересів однієї відомої в цих краях сім'ї - родини Федоруків. Екс-"регіонал" Анатолій Федорук – "вічний" мер сусідньої Бучі. Він очолює це містечко з 1998 року, перетворивши його на один суцільний будівельний майданчик. Утім, на цьому він не зупиняється навіть попри відкриття проти нього значної кількості кримінальних справ за "дерибан" сотень гектарів землі. Його сестра – Лариса Федорук – у 2015 році була обрана селищною головою Ворзеля, і явно вирішила піти стопами свого старшого брата.

Варто зазначити: для того, аби законодавчо запобігти повторенню сумної долі сусідньої Бучі під вибори попереднім скликанням Ворзельської селищної ради було прийнято рішення № 812-45-VI "Про оголошення природної території селища Ворзель Київської області курортом місцевого значення і деякі питання охорони і збереження рекреаційної зони селища Ворзель", яке попередньо було підтримане Київською обласною радою. Але, схоже, це голосування було виключно передвиборчим піаром: після того, як посаду селищної голови зайняла Лариса Федорук, місцева влада з екологічними обіцянками загальмувала. Для того, щоб завершити процес отримання селищем статусу курорту – провести експертизу, підготувати і подати до відповідних державних органів "Клопотання про оголошення природних територій курортними", що передбачено Законом України "Про курорти" – потрібна була політична воля. Але її не було.

Навпаки, зараз мешканці почали скаржитися на знищення рекреаційного потенціалу селища. Так, на місці колишніх санаторіїв, таборів і зелених зон почали будуватися котеджі. Цікавляться цими місцями і забудовники, які хочуть "наліпити" тут багатоповерхівок. Жителі й активісти селища Ворзель і далі просять надати їхньому населеному пункту статус курорту місцевого значення. Вони сподіваються, що так врятують рекреаційні об'єкти селища і ліс від забудови. Місцева влада, за словами людей, цю ідею не підтримує.

Для забудови Ворзеля Федоруками вже запущена дієва схема. Так, Лариса Федорук першим ділом після обрання почала втягувати Ворзель до Бучанської об'єднаної територіальної громади. Враховуючи статус брата у Бучі, де він зі своєю партією "Нові обличчя" контролює міськраду (щоправда, подейкують, що останнім часом партію "рейдернув" мер Ірпеня Володимир Карплюк, який посварився зі своїм бучанським кумом), стає зрозумілим інтерес до навколишніх ласих куточків.

Розпочав процес ще у 2015 році екс-"регіонал", тодішній голова Ворзеля Олександр Венгрик, який з порушеннями проштовхував рішення про об'єднання громад. Але не вийшло: значна частина громади виступила проти. До речі, цікаво, що на місцевих виборах Венгрик вже агітував за Ларису Федорук, забувши про власні політичні амбіції. Вочевидь, не за дякую. Зараз Венгрик обіймає посаду головного лікаря Київського обласного дитячого санаторія, який територіально знаходиться у Ворзелі. Знаючи вдачу керівництва, можна не сумніватися: цей санаторій забудують серед перших. Тим паче, що з прізвищем колишнього голови пов'язаний свіжий будівельний скандал: на ділянці землі, що належить йому, нещодавно вирішили будувати багатоповерхові будинки.

Як би там не було, та об'єднана громада навколо Бучі майже оформлена. І Ворзель в неї увійде: відповідне рішення селищної ради було визнано судами ще минулого року. Наразі залишається відкритим питання дати проведення виборів до громади Федоруків – або вони відбудуться в грудні, або вже у квітні наступного року. У Ворзелі кажуть: єдине, що може уберегти їхнє селище від подальшого зазіхання крутеликів – посадка Федорука. Тим паче, за майже 20 років правління він мав нагоду "нацарювати" не на один термін...

Більше новин політики читайте на Depo.Влада