Коли надінуть кайданки на фігурантів "файлів Суркова"

У Севастополі ФСБ затримала трьох українських "диверсантів". А в центрі Києва вільно провів брифінг херсонський сепаратист. Чи не абсурд?
Depo.Влада
10 листопада 2016 19:00
ФОТО: depo.ua
Коли надінуть кайданки на фігурантів "файлів Суркова"
Коли надінуть кайданки на фігурантів "файлів Суркова"

Сьогодні у ФСБ Росії заявили, що 9 листопада затримали в анексованому Севастополі чергових "українських диверсантів", які нібито планували диверсійні акції на стратегічних об'єктах Криму. Зокрема, зазначається, що затримані нібито є членами "диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міністерства оборони України". Згодом з`ясувалось, що були затримані Олексій Бессарабов, Дмитро Штибліков та Володимир Дудко. У Міноборони України інформацію про причетність затриманих до ГУР спростували. А експерти відразу пов’язали провокацію російських спецслужб з результатами виборів у США: Москва прагне переконати Захід, що Крим російський назавжди, і що ФСБ припинятиме будь-які спроби навіть поставити під сумнів це твердження.

Бессарабов, Штибліков і Дудко – це вже друга "ДРГ", яку "викрили" фєєсбешники на півострові. У серпні шпигунами оголосили мешканця Запорізької області Євгена Панова, кримчанина Редвана Сулейманова і вихідця з Львівщини Андрія Захтея – людей, між собою ніяк не пов’язаних. Технологія оголошення українців терористами фактично та сама, відмінності в нюансах. Цього разу причетність до української розвідки приписали політологу Штиблікову, аналітику Центру сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва чорноморського регіону "Номос". Це неурядова організація, філія якої розміщувалася у Севастополі. Після окупації її діяльність була призупинена. Другий "диверсант" - Бессарабов – також був експертом "Номосу" і товаришував з Штибліковим. Щодо Дудка, то прямий зв’язок з першими двома затриманими не простежується ні в кого з користувачів соцмереж. Але для ФСБ це така дрібниця. "Диверсанти", затримані у серпні, також між собою не знайомі, це ж не завадило російській спецслужбі прозвітуватися про вдалу операцію.

Але мова тут, власне, не про черговий фейк Кремля, а про роботу українських безпекових відомств. Хоча очільник СБУ нещодавно й прозвітувався про поінформованість спецслужб щодо так званих "файлів Суркова", проте якось не видно активних рухів по затриманню осіб, указаних у тих файлах в якості прямих агентів впливу Росії. Вони продовжують роздавати коментарі, пишуть пости у соцмережах, навіть на деякі телеканали ходять.

А сьогодні взагалі трапився випадок, який ставить під сумнів адекватність вітчизняних чиновників, які займаються національною безпекою на усіх рівнях. Зранку стало відомо, що відомий херсонський сепаратист Олександр Гуляєв влаштовує прес-конференцію в Києві. Волонтери закликали зірвати виступ цього діяча, що прикривається боротьбою з корупцією. Коли активісти підійшли під будівлю агентства УНІАН, де анонсувався захід, виявилося, що Гуляєв вже провів прес-конференцію. Не в УНІАН, а через вуличку – в Українському домі. І не просто десь там, а в кризовому медіа-центрі, де свої брифінги проводять спікери АТО. За словами представників центру, про антиукраїнську позицію спікерів вони не знали, тому захід і був проведений.  "Ця організація подала заявку в останній момент", - додали в УКМЦ. Так би й сказали: гроші не пахнуть.

А скільки таких гуляєвих вільно бродить Києвом й іншими мирними містами, скільки їх попролазило в органи державної влади, в громадські організації. Це правильно, коли наша держава боротиметься за звільнення Панова, Штиблікова, Бессарабова та інших полонених Путіна, але чи не на часі нарешті почистити країну від кремлівської агентури! ФСБ придумує історії про "диверсантів", а тут нічого придумувати не треба, диверсанти, навіть не криються.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада