Коли НАБУ посадить Гонтарєву

Історія з розслідуванням афери щодо розкрадання грошей, виділених НБУ на рефінансування "Дельта банку" та інших банків докотилася до найвищих кабінетів
Depo.Влада
13 липня 2016 14:00
ФОТО: depo.ua
Коли НАБУ посадить Гонтарєву
Коли НАБУ посадить Гонтарєву

В Україні – черговий корупційний скандал. Слідчі НАБУ почали активно працювати по схемам відмивання коштів через "Дельта банк". І навіть витребували за допомогою рішення Солом’янського суду документи у Нацбанку. Загалом, для керівництва НБУ ситуація складується дуже неприємно. Справа в тому, що збанкрутілий наразі "Дельта банк" протягом 2014 року отримав від Національного банку рефінансування в обсягах близько 10 млрд грн, однак понад 4 млрд грн з цієї суми були переведені в іноземну валюту – 553,3 млн дол. - і виведені за кордон За версією слідства, ці кошти були перераховані з рахунків дюжини пов'язаних між собою українських суб'єктів господарювання, окремі посадові особи яких одночасно є співробітниками АТ "Дельта банк", нібито на виконання раніше укладених договорів. Слідчі підозрюють у співучасті з співробітниками банку службових осіб Національного банку та Державної іпотечної установи.

Слідчі НАБУ вважають, що керівництво НБУ вступило в попередню змову зі службовими особами банків, які отримували рефінансування. А мова йде не лише про "Дельта банк", але й інші банки-"продкладки" - "Південкомбанк", банк "Київська Русь", Міський комерційний банк, Автокразбанк, Терра Банк. Цікаво, що в НАБУ публічно визнали, що побоювалися "реальної загрози зміни або знищення речей чи документів". Тому ще 16 травня суд в перший раз дозволив детективам НАБУ тимчасовий доступ - протягом місяця - до документів банків, які знаходяться в приміщенні Нацбанку на вул. Інститутській, 9.

Абсолютно незрозуміло, чому НАБУ, яке так боїться, що у Нацбанку хочуть знищити документи щодо цієї афери, не починають шукати підозрюваних у бажанні здійснити даний злочин. Можливо Гонтарєва особисто вирішила підчистити документацію?

Загалом, ця історія – дуже симптоматична. Адже до цього часу жоден правоохоронний орган не дозволяв собі таке нахабство, як робити виїмку документів у царстві Валерії Гонтарєвої. Втім, вся ця історія з несподіваним набігом з боку НАБУ нагадує підкилимну війну усередині владної верхівки. 

Схоже на те, що одній з групів впливу навколо Порошенка вирішили отримати серйозний козир у політичній боротьбі й накласти лапу на ці документи, використавши для цих цілей НАБУ.

У свою чергу, слідчі зведуть афери до відповідальності третьосортних осіб. На а Гонтарєва? Що ж, вона ще потрібна президенту...

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада