Коли Ляшко назве "тимошенківців" скотиняками

Між Юлією Володимирівною й Олегом Валерійовичем пробігла чорна кішка. Через неявку Ляшка до суду по тарифам, політики опинилися за крок до конфлікту

Політичний оглядач
Коли Ляшко назве "тимошенківців" скотиня…

Юлія Тимошенко звинуватила головного "радикала" у зриві судового засідання за позовом про скасування підвищення тарифів. "Сьогодні по суті судове засідання не відбулося, бо суд не зміг розглянути наш позов.  Такий позов про скасування підвищених тарифів на опалення є і в Олега Ляшка. Але через неявку представників Радикальної партії судове засідання було зірване. Суд перенесли на 7 жовтня ", - сказала лідерка "Батьківщини". При цьому вона попросила  Ляшка з’явитися на це судове засідання.

Сам "радикал" повідомив, що він – у Дніпрі і судової повістки про день і час розгляду позову не отримував, тому і не прийшов. "А моїй шановній колезі Юлії Тимошенко я пропоную об'єднувати зусилля, щоб спільно захищати українців, а не розкидатися необґрунтованими звинуваченнями на адресу колег по опозиції. Терпіння і взаємоповага, дорога Юлечка, ось запорука перемоги", - м'яко присадив Ляшко свою опозиційну партнерку у Facebook. Та ще й смайлик у вигляді троянди намалював.

Судячи з новин на сайті "Батьківщини", неявка "радикалів" серйозно завадила піару Тимошенко. Від самого ранку на цьому інформресурсі ведеться трансляція з зали суду, а тут такий облом. І, схоже, через позицію Ляшка, Тимошенко ризикує втрачати нагоди для піару на судовому скасуванні тарифів й надалі. А позиція ця проста: або "спільно захищати українців", як пропонує "радикал", або судові засідання й далі переноситимуть через неявку іншого позивача. Тобто, Ляшка.

Тимошенко це вкрай невигідно, ділитися славою головної борчині проти високих тарифів вона точно не хоче. Звідси її вимога об’єднати два позови. Суд цього робити не поспішає, адже для цього, як мінімум, потрібна згода другого позивача. Очевидно, такої згоди не буде, оскільки обидва політики грають на одному електоральному полі лівого популізму. А на спроби "Батьківщини" виштовхати звідти "радикалів" останні здатні відповісти куди жорсткіше, аніж сьогоднішня реакція Ляшка. Можуть і "скотиняками" припечатати.

Власне, в експертному середовищі давно обговорюється можливість співпраці Тимошенко з Ляшком, або ж навпаки – конфлікту між ними. Поки не пахне перевиборами, обидва варіанти знаходяться у замороженому вигляді. Юлія Володимирівна демонструє підвищену активність, спрямовану на сільський сегмент виборців: ініціює референдум проти продажу землі, створює "антирейдерські штаби" для боротьби з захопленнями земель. Ляшко поки що обмежується реакцією на резонансні теми у ЗМІ, очевидно, виходячи з закону збереження енергії: навіщо метушитися, коли ККД від цього буде мізерним. Приміром, який сенс підтримувати земельний референдум Тимошенко, якщо у ньому немає жодного сенсу – допоки не буде законодавчо запущений ринок землі, мораторій на продаж сільгоспугідь діятиме й без референдуму. А просто йти у фарватері чужих ініціатив, означає бути лише другим і розмивати власну політичну унікальність.  

Якщо говорити про тарифну тему, то й тут Ляшку вигідніше триматися на відстані від Тимошенко. По-перше, він не може так ефектно маніпулювати цифрами, як екс-прем'єрка, тому максимум – здатен грати роль емоційної групи підтримки. По-друге, ще весною у пресі писали про дружбу "радикалів" з Ринатом Ахметовим, який володіє низкою енергетичних активів в Україні. Звісно, "ляшківці" все заперечують.

По-третє, і це останнім часом добре видно, "радикали" намагаються не давати приводів звинувачувати себе у речах, за якими можуть побачити "руку Москви" або запідозрити у співпраці з "Опоблоком". Приміром, на відміну від "Батьківщини", члени якої вступилися за "Інтер" Льовочкіна, Ляшко заявив, що підпал хоч і "абсолютно нецивілізований" метод боротьби, проте "кожний українофоб сам провокує, що його рано чи пізно спалять".

По-четверте, принцип літературної Проні Прокопівни "сиділа, сиділа і таки ж висиділа" спрацьовує не лише у дівчат, які перебирають женихами, а і в політиків. Ляшко розуміє дві речі: перша – в наступний парламент його партія самостійно навряд чи потрапить, а друга – потрапити у ВР можна в злучці з іншими опозиціонерами, він вірить у свою "золоту акцію". Але якщо вони відмовлять йому у любові, отримають ворога, який з усіх телеефірів розповідатиме українцям, що вся ця антитарифна кампанія – замовлення олігархів. Тому він і не хотів ходити з Тимошенко разом по судах.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme