Чого варто боятися панамському курортнику Каськіву

Історія з екстрадицією найкращого друга лижних інструкторів Владислава Каськіва може серйозно затягнутися
Depo.Влада
25 серпня 2016 14:30
ФОТО: depo.ua
Чого варто боятися панамському курортнику Каськіву
Чого варто боятися панамському курортнику Каськіву

Схоже на те, що бліцкригу з поверненням до України голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України часів Януковича Владислава Каськіва провалився. Минув тиждень після того, як керівництво ГПУ повідомило про затримання Каськіва в Панамі та початок процесу екстрадиції до України, але замість того, щоб сидіти як миша під віником, Каськів почав знущатися з української влади.

Зокрема, він сфотографувався разом з місцевим поліцейським та свіжим номером місцевої газети. "Вже декілька днів спостерігаю за спробами різних офіційних осіб пояснити ляп з повідомленням про мій арешт в Панамі. Не затягуючи інтригу, повідомляю: нічого з того, що було сказано офіційними особами України, не відповідає дійсності: мене ніде не затримували і, тим більше, ніколи не арештовували ні в Панамі, ні будь-де ще", - зазначив Каськів.

Крім того, він опублікував документ, суть якого, за словами Каськіва, полягає в тому, що "панамська міграційна служба запросила мене на співбесіду для з'ясування міграційного статусу при перетині кордону з Коста-Рікою, куди я планував поїхати з друзями і сім'єю". Він додав, що на нього також немає картки "Інтерполу".

І справді – картки на Каськіва на сайті "Інтерполу" немає. Втім, у ГПУ намагаються зберегти обличчя. Зокрема, за словами заступника генерального прокурора Євгена Єсіна, Генеральна прокуратура прискорила передачу документів Панамі для арешту екс-чиновника. "Нами дійсно зараз у прискореному порядку здійснюється процес передачі документів панамській стороні, необхідних для можливого попереднього арешту та екстрадиції зазначеного правопорушника",  - зазначив заступник генпрокурора. При цьому він уточнив, що Каськів був затриманий у Коста-Риці і повернутий назад на територію Панами. "Отже Каськів вже намагався один раз залишити територію Панами, тепер у нього є інший шанс зробити це в Колумбію. Якщо він вдасться до таких дій, то шанси на його затримання значно зростуть", - додав Єнін. Крім того, він назвав брехнею заяви Каськіва стосовно того, що в Інтерполі відсутня червона картка стосовно нього.  "Я хочу офіційно підтвердити, що він там фігурує", - запевнив Єнін. Щоправда, де знаходяться ці дані, залишилося невідомо.

Загалом, ця історія з Каськівим нагадує справу екс-міністра фінансів в уряді Азарова Юрія Колобова, якого затримали в Іспанії. Втім, екстрагувати Колобова іспанці так і не захотіли. Тому є висока вірогідність того, що епопея з поверненням на Батьківщину поціновувача лижних інструкторів та Сергія Льовочкіна затягнеться надовго. Гарантій того, що це дасть позитивний результат, немає жодних. Єдине, що може допомогти відомству Луценка – чудо у вигляді США. Не секрет, що вплив цієї країни на ситуацію в Латинській Америці більш ніж серйозний. Втім, чи захочуть у Вашингтоні допомагати Києву у цій справі – невідомо.

Поки ж ситуація виглядає наступним чином: ГПУ відправляє запит на екстрадицію, у Панамі його "замаринують". Причин для такого рішення у панамських органів може бути більш ніж достатньо - від формального "переслідування за політичними мотивами" до побоювань про "тортури в Україні". В той же час корупція в правоохоронних органах латиноамериканських країн річ не така вже й рідкісна.

Якщо ж ситуація розгортатиметься таким чином Каськів може отримати хороший зайвий привід потролити українську владу (що полюбляють робити його "колеги" по роботі у владі Януковича) і надалі спокійно відпочивати на узбережжі двох океанів…

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада