Коли Кучму звинуватять, що він продався Росії за "колеса Пінчука"

Росіяни своїм прихильним ставленням до підприємства Пінчука на російському ринку підставляють його тестя Кучму в Мінську
Depo.Влада
21 жовтня 2015 16:10
ФОТО: depo.ua
Коли Кучму звинуватять, що він продався Росії за "колеса Пінчука"
Коли Кучму звинуватять, що він продався Росії за "колеса Пінчука"

Обурення соцмереж стосовно появи апологетки "Русского мира" Олени Бондаренко на телеканалі ICTV в програмі Андрій Куликова "Свобода слова", який належить зятю Леоніда Кучми Віктору Пінчуку, поки, що зачіпив лише самого ведучого Куликова.  Звісно, йому зразу ж пригадали його поїздку до окупованого Донецька та телеміст, який він влаштував з донецького телеканала, що належить відомому сепаратисту і очільнику батальйону "Восток" Ходаковському. Не виключено, що таке "ставлення із розумінням"  ICTV до сепаратистів пояснюється тим, що власник телеканалу Віктор Пінчук нещодавно отримав чималі економічні преференції в Росії.

Справа в тому, що в середині жовтня департамент захисту ринку Євразійської економічної комісії оприлюднив результати антидемпінгового розслідування стосовно імпорту залізничних колес з України. Розслідування ініціювали російські компанії олігарха Абрамовича  та бізнесмена Сєдих, який є близьким до керівника "Газпрому" Міллера. Розслідування мало вдарити, головним чином, по Віктору Пінчуку. Утім, не вдарило. Висновки і присуд комісії залишають за Пінчуком можливість працювати на російському ринку залізничних колес із значною вигодою. В принципі, те, що сталося було з розряду фантастики. Утім, це сталося і мабуть таки частково пояснює, чому на телеканалі Пінчука почали показувати Бондаренко. 

Однак, це не єдиний бонус, який Росія може отримати від всієї цієї ситуації. Не виключено, що Кремль готує грунт для потужної інформатаки на українських переговорників у Мінську, щоб зірвати цей процес з вини України. Найближчим часом в український інформпростір може бути запущена чутка, що Кучма в Мінську вже не відстоює інтереси України, а фактично продався Росії за "колеса свого зятя". Зразу намалюються ура-патріоти, які вимагатимуть розслідувати ці чутки, а тим часом відкликати Кучму. Усе це лягає на давнє незадоволення громадськості стосовно того, чому Україну в Мінську представляє одіозний Кучма, а головне - Медведчук. Тобто українська влада опиниться у неприємній "вилковій" ситуації. Перший вихід -відкликати переговорників, що обов'язково пригальмує переговорний процес. А то і зірве його, адже, якщо росіяни захочуть загострення, то Захарченко та Плотницький негайно заявлять, що не з ким крім Кучми та Медведчука говорити не будуть. Другий вихід - залишити все як є і терпіти вже традиційні звинувачення у "зраді" і втрачати рейтинг. 

Але головне, що слід пам'ятати, так це те, що Кучма навіть якби хотів "продатися" і "зрадити", то просто не зміг би цього зробити. По тій простій причині, що повноважень для "зради" в нього немає. Він не може підписувати жодних документів, які є обов'язковими для України. Нагадаємо, що всі члени Мінська контактної групи - і від України, і від "ДНР" та "ЛНР", і від Росії, і від ОБСЄ - працюють виключно у ролі "передастів", а будь-які українські рішення стосовно "ЛНР" та "ДНР" ухвалюються лише в Києві. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада.