Коли Кличко по-чоловічому поговорить з Порошенком про каналізацію

Виглядає так, що меру Києва простіше скиглити про нестачу грошей та тихенько ділити квоти з президентом, ніж поставити питання руба - міняю колектор на вибори
Depo.Влада
10 серпня 2015 12:10
ФОТО: depo.ua
Коли Кличко по-чоловічому поговорить з Порошенком про каналізацію
Коли Кличко по-чоловічому поговорить з Порошенком про каналізацію

Столична влада пережила не самі приємні миті в кінці минулого тижня. Те саме можна сказати і про мешканців трьох районів столиці, які на два дні залишилися без води. Утім, проблема не стільки у воді, скільки у тому, що спричинило її перекриття - руйнування основного каналізаційного колектору, який не можна експлуатувати за всіма нормами вже з 2005 (!) року. І цей факт констатували у Кличка. Тобто він вже рік мер і знає про те, що в столиці кожен день може статися екологічна катастрофа, але заговорив про це лише тепер, коли відомий півень дзьобнув.

Ну, загалом, не зовсім так. Адже Кличко вже почав піаритися на зведенні паралельної нитки колектора ще до останньої аварії. Але в тодішінх його заявах був оптимізм, мовляв, збудуємо, обов'язково збудуємо і вже скоро збудуємо. Одним словом, звичайний передвиборчий "трьоп". А от після аварії оптимізм кудись зник і почалися розпачливі заяви. "Київводоканал" вже зняв з себе відповідальність частково і заявив: "Якщо найближчим часом не закінчити будівництво нової гілки колектора і не запустити її, то кількість подібних аварій буде зростати".

А у мерії в унісон розводять руками: "З міськбюджету було виділено 55 млн грн: 40 пішло на будівництво нової гілки колектора, а 15 - на ремонтні роботи старого колектора. Щоб завершити нову гілку, потрібно 300 млн (близько 200 до кінця цього року) Але в міськбюджеті таких коштів немає ... Вся надія на державу ". 

Добре. На державу. Справді, якщо лайно попливе вулицями столиці України, а разом з ним весь букет: сморід, антисанітарія, хвороби - то незручно буде не тільки Кличку, а і Порошенку з Яценюком. Але питання до Кличка. Буквально паралельно з аварією на колекторі Віталій Володимирович домовлявся з Петром Олексійовичем про спільний похід на місцеві вибори. Кличко отримав підтримку своїх мерських амбіцій, а Порошенко 70% в списках. А чи не варто було Кличку не за крісла для себе і своїх людей торгуватися, а поставити питання на переговорах наступним чином - УДАР піде разом з "Солідарністю" тільки в тому випадку, якщо глава держави і фактичний лідер "Солідарності" пообіцяє гроші на порятунок Києва від екологічної катастрофи. Все.

Щоправда, Кличко міг би ще додати - дайте гроші на колектор, а мером я стану і без вашої підтримки. І став би, якщо б не боявся бротися за інтереси Києва. Більше того, Кличко мав би сказати, якщо держава не допоможе, то він йде в опозицію до влади. Але... Кличко цього не зробив. Адже простіше просто висловити "надію на державу". Іноді складається враження, що Київ більше мав від стосунків Попова з Азаровим, ніж від альянсу Кличка з Порошенком... Хоча ті два клоуна теж займалися речами, які більш помітні, наприклад, метро. А про колектор ніхто не хоче чути, бо помітно його стане лише тоді, коли буде пізно.