Коли Єфремов очолить парламентську більшість

Кулуарні домовленості зі злочинцями, які продовжують гуляти на свободі, перетворюють владу на посміховисько. А "п’ятій колоні" дають можливість розраховувати на реванш
Depo.Влада
6 травня 2016 12:45
ФОТО: depo.ua
Коли Єфремов очолить парламентську більшість
Коли Єфремов очолить парламентську більшість

Те, що кулуарні домовленості правлять українською політикою, ні для кого не секрет. Втім, у випадку з посадками (а точніше – їх відсутністю) представників режиму Януковича, все це призводить лише до знищення довіри з боку громадян до всіх відповідних інститутів влади. І те, що зараз одіозний "регіонал" Олександр Єфремов зухвало хизується тим, що прокуратура повернула йому закордонний паспорт та зняла електронний браслет, виглядає як знущання не тільки над ГПУ, але й над всією президентською владною вертикаллю.

Єфремов зараз мав би не розповідати про власні успіхи і готуватися до вояжів за кордон, а відпочивати на шконці з решіткою на вікні. І хоча зараз у ГПУ повідомляють про те, що знову вимагатимуть натягнути на екс-голову фракції Партії регіонів у минулому скликанні електронний браслет, це виглядає смішно. Суспільство протягом двох років очікує реальних судових вердиктів.   

Власне, аналогічне епічне кримінальне розслідування раніше відбулося з екс-міністром юстиції часів Януковича Оленою Лукаш, яка всередині квітня теж повідомила про те, що гуманна ГПУ повернула їй паспорти. І ніхто вже не згадує про те, що її в листопаді минулого року затримували за підозрою у розкраданні мільйонів гривень.

Теоретично зрозуміло, як Банкова домовлялася з Ігорем Коломойським за Геннадія Корбана, який замість СІЗО зараз сидить у Дніпропетровську під домашнім арештом, або ж з Олегом Ляшком за корупціонера Ігоря Мосійчука, який зараз успішно ходить у Верховну Раду, а нещодавно навіть почав розкривати рота на інших представників політикуму, звинувачуючи їх у… корупції. Все це лише підтверджує той факт, що влада у разі необхідності здатна давити своїх опонентів, після чого випускати їх на вигідних для себе умовах. Але абсолютно незрозуміло, чому у Банкової не вистачає політичної волі посадити бодай одного представника режиму Януковича.

Весь цей фарс відбувається на фоні активізації "п’ятої колони" в Україні - перемога Юрія Вілкула на мерських виборах у Кривому Розі, нещодавній антикорупційний форум у Харкові, закон Ахметова-Медведчука щодо фактичної федералізації Донбасу від України, демарші "Шахтаря" тощо. І можна не сумніватися, що, коли рано чи пізно пройдуть нові вибори Верховної Ради, саме Олександр Єфремов та Олена Лукаш опиняться у списках "Опозиційного блоку". Чому їх туди візьмуть? Так хоча б тому, що вони тепер мало не жертви режиму Порошенка. На парламентських виборах 2006 року у список ПР так включали аналогічних жертв режиму як Євген Кушнарьов та Віктор Тихонов, проти яких одразу після "Помаранчевої революції" також відкривали кримінальні справи щодо сепаратизму. В результаті, буде смішно, коли той же Єфремов  очолить фракцію. При цьому варто враховувати, що фракція "Опоблоку" складатиме при таких розкладах вже не 44 депутатських "багнети" як зараз, а всі 144.  А сам Єфремов в результаті буде позиціонувати себе як великий миротворець і розповідатиме на всю країну про те, що українці мають швидко полюбити Донбас, і що він едини.

Вочевидь, вся проблема полягає у відсутності політичної волі з боку влади, яка готова у випадку з корбанами та мосійчуками йти жорстко, ламаючи суди через коліно (чого вартує історія з транспортуваннями Корбана з Києва до Чернігова і назад), але не хоче чіпати нібито безпечних єфремових та лукаш. Водночас інших персоналій на кшталт кума Путіна Медведчука влада відверто боїться торкатися, хоча всі підстави для того, щоб прибрати цього відвертого ворога з України, є.  

Більше новин політики читайте на Depo.Влада