Кого з бойових укропів підвищив Порошенко: полковник Михайло Забродський

Війна на Донбасі вже виростила нових українських офіцерів, які, блискучо проявивши себе на фронті, отримали підвищення

Саме від них залежить сьогодні майбутнє і українського війська і держави загалом. Depo.ua продовжує цикл публікацій, присвячений "новому поколінню" українських командирів

Забродський Михайло Віталійович. Полковник Збройних сил України, екс-командир 95-ї окремої аеромобільної бригади, Герой України. Наразі є командувачем Високомобільних десантних військ України

Забродський проходив службу на території колишньої Югославії, у Косово, де був командиром української частини спільного українсько-польського миротворчого батальйону «УкрПолбат» багатонаціональної бригади «Еast».

З листопада 2009-го по серпень 2010 року займав посаду начальника штабу - першого заступника командира 95-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України.

У січні 2013 року призначений командиром 95-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України (місто Житомир).

У ході антитерористичої операції на сході України 2014 року під безпосереднім керівництвом Забродського відбулося блокування міст Слов'янськ та Краматорськ. Зокрема, 95-й окремій аеромобільній бригаді високомобільних десантних військ вдалося у стислий термін, без втрат захопити та утримувати оперативно важливий пункт - гору Карачун.

У квітні 2014 року під керівництвом полковника Забродського була відбита бойова техніка 25-ї окремої повітрянодесантної бригади, яка була захоплена сепаратистами у місті Слов'янськ.

Михайло Забродський та 95-та бригада на початку серпня прорвали лінію оборони сепаратистів, здійснили марш аж до Маріуполя, повернулися вздовж кордону, знищили кілька російських артилерійських батальйонів, які знаходилися вже на українському боці кордону, забрали їхню зброю і обладнання, після чого проїхали аж до самого Луганська і повернулися до Слов'янська. Це - найдовший рейд збройного формування у військовій історії світу. На думку американського експерта Філіпа Карбера, 95-а бригада - краща бригада такого типу в усьому світі. «Я скажу, що вони дійсно найкрутіша українська бригада, тому що вони навіть служили з американськими військовими на Близькому Сході», - зазначив він.

На жаль, за два тижні після цієї операції відбувся наступ російської армії та трагедія під Іловайськом.

23 серпня 2014 року за особисту мужність, самовідданість та високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, Президент присвоїв Забродському звання Героя України.

На військовому параді 24 серпня 2014 року на честь Дня Незалежності України Забродський був командиром зведеного парадного батальйону учасників АТО.

У березні 2015 року призначений командувачем Високомобільних десантних військ Збройних сил України.

Цитати:

Про укріпрайони сепаратистів під Слов'янськом:

"Вочевидь, робота велася не один тиждень і навіть не один місяць. Окопи та траншеї повного профілю, бетонні споруди. Більшість фортифікаційних споруд терористів збудовані з використанням важкої інженерної техніки: кранів, трейлерів та бульдозерів. І казати, що все це створили дідусі киркою і лопатою, просто смішно"

Читайте також Кого з бойових укропів підвищив Порошенко: полковник Олег Мікац

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна