Кого винесе нагору "Хвиля" Саакашвілі

Політична нерозбірливість Одеського губернатора може зіграти поганий жарт з його майбутньою партією
Depo.Влада
28 вересня 2016 19:00
ФОТО: depo.ua
Фото: newinform.com
Фото: newinform.com

За півторарічне перебування в Україні екс-президент Грузії Михеїл Саакашвілі, схоже, так і не навчився  бути розбірливішим з партнерами. Не в останню чергу це пов’язано з тим, що губернатор Одещини не володіє повною картинкою в українському політиці. Власне, можна згадати започаткований ним Всеукраїнський Рух за очищення, який їздив Україною з "Антикорупціними форумами". Тоді "на хвіст" Саакашвілі впали різні одіозні персоналії, які більше шкодили проекту, аніж допомагали. В результаті, все це обернулося згортанням проекту.

Втім, бажання створити власну партію Саакашвілі не полишив, хоча формально нею ніби не займається. Наразі основними медіа-фігурами там виступають два екс-заступника генпрокурора Давид Сакварелідзе та Віталій Касько. Але ними список політиків, які хочуть долучитися до ще не створеної партії Саакашвілі, не вичерпується. Кажуть, що в офісі на Музейному провулку можна зустріти багато відомих облич.

Як повідомили Depo.ua джерела, і про що пишуть деякі інші ЗМІ, скоріш за все, партія отримає назву "Хвиля". Її начебто просуває нардеп Віктор Чумак, який також активно долучається до створення даного проекту. Прийшов він не один, а разом з ще однією власницею депутатського мандату Наталією Новак.

Ще одним "батьком-засновником" майбутньої партії називають голову "Народного контролю" Дмитра Добродомова. Вочевидь, такий попутчик потрібен Саакашвілі через те, що в нього за великим рахунком нікого нема на Західній Україні. Втім, у Саакашвілі, мабуть, забули про епічний "зашквар" Добродомова з перепискою екс-шеф-редактора льовочкіновського "Інтера", скандально відомої росіянки Марії Сторярової.  

Кілька разів в офісі на Музейному провулку бачили іншу цікаву постать – "праву руку" Валентина Наливайченка Маркіяна Лубківського. Подейкують, що Наливайченко вже давно не в захопленні від свого союзу з Тимошенко. Але й тут, як і у випадку з Добродомовим, за екс-очільником СБУ стирчать "вуха Льовочкіна-Фірташа".  Тут можна згадати заяву народного депутата Сергія Лещенка, який публічно стверджув, що Наливайченко нібито "кришував" олігарха Дмитра Фірташа, що призвело до ускладнень відносин між Україною та США. 

Також на підходах до "Хвилі" Саакашвілі "засвітився" ще один досить відомий політик – екс-нардеп Єгор Фірсов, якого давно пов’язували з Наливайченком. Після поразки на мажоритарному окрузі в Чернігові на довиборах до Верховної Ради він активізував свої зв’язки з командою грузинського губернатора Одещини. Помічник Фірсова Олексій Мітасов, за нашими джерелами, зараз активно їздить регіонами, допомагаючи розбудовувати місцеві партійні структури.

Джерела стверджують: тривають перемовини щодо створення єдиного "антикорупційоного" фронту і з "Демальянсом". Після квартирних скандалів за участі Сергія Лещенка та Світлани Заліщук в "Демальянсі" склалася напружена ситуація, коли багато хто з партійців не хоче бачити власників дорогої нерухомості в своїх лавах. З огляду на внутрішні коливання "демальянсівців" переговори з майбутньою "Хвилею" теж можуть затягнутися.

Наразі, все йде до того, що офіційно цю партію зареєструють в жовтні-листопаді. Що принесе цей проект Саакашвілі поки сказати складно. Без виборів до Верховної Ради вся ця різношерста компанія може розбігтися швидше, ніж збіглася. До того ж негативний бек-граунд у деяких супутників буде бити і по реноме Одеського губернатора.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада