Як Європа зрадіє, якщо Рада провалить "безвізові" закони

Чимала частина депутатського корпусу просто не в стані за щось проголосувати, не бачачи при тому, які преференції і вигоди це дасть їм особисто

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Як Європа зрадіє, якщо Рада провалить "б…

Досить сказати, що два з потрібних законопроектів, котрі стосуються зобов'язань Україні в сфері міграційної політики і захисту внутрішніх документів, на момент написання статті ще не були навіть включені в порядок денний сесії.

За їх включення не проголосували партія Ляшка і «Самопоміч». І не через те, що вони проти євроінтеграції – ні-ні, що ви! Просто комітети, які розглядали ці законопроекти, завершились менше ніж сім днів тому, тому включати їх в порядок денний не можна – це ж порушення регламенту.

А незабутня Ганна Гапко, приміром, побачила, що в законі щодо документів, що підтверджують громадянство України (є частиною необхідного пакету законів) лобіюється "тотальний контроль над персональними даними і приватним життям громадян". Може й так, і може молодець, що побачила. Єдине питання – це чому за три тижні, які були в парламенту для доопрацювання урядових законопроектів їх так, фактично, і не доопрацювали?

Загалом, складається враження, що чимала частина депутатського корпусу просто не в стані за щось проголосувати, не бачачи при тому, які преференції і вигоди це дасть їхній політсилі – чи їм особисто. Не можуть діти без цукерки, не можуть ніяк. Тому доля сьогоднішнього голосування висить у повітрі.

І не треба про інтереси виборців, серед яких принципових противників безвізового режиму – долі відсотка. Бо альтернативи в них, сердешних, особливої немає – все рівно проголосують за того, в кого буде більше бордів чи краща поліграфія.

Натомість у пересічного виборця, в разі провалу голосування, може скластись зовсім інше, хибне враження. Яке полягатиме в тому, що "господарі країни" догосподарювались до того, що побоюються безвізового режиму. При якому "холопи" можуть просто потихеньку розбігтися по ближніх і дальніх світах, залишивши популістів при владі з любими серцю і спраглими гречки повними неробами. Єдине питання – чиїм коштом купуватимуть гречку?

Безумовно, таке сприйняття ситуації буде примітивним, недалеким і цілком конспірологічним.

Хоча, з іншого боку, провал сьогоднішнього голосування був би вельми приємним для багатьох людей. В Європі змогли б заспокоєно зітхнути – українці самі відмовились від цукерки, яку їм без видимої охоти пропонували з Брюсселю. Президент України отримав би повне моральне право робити з парламентом все, що захотів би – і народ його б не засудив. Російські ЗМІ вкотре розповіли б, як українці вкотре залишились без Європи.

Тож українським парламентарям варто уважно подумати, кого саме вони хочуть потішити результатами свого сьогоднішнього голосування.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme