Кого привалить "файлами Суркова"

Злив переписки радника Путіна означає, що ми стоїмо на порозі чергової війни компроматів. Чи будуть у ній переможці?
Depo.Влада
25 жовтня 2016 17:00
ФОТО: depo.ua
Кого привалить "файлами Суркова"
Кого привалить "файлами Суркова"

У відкритому доступі з'явилися матеріали переписки з пошти радника Володимира Путіна Владислава Суркова. В якості знарядь дестабілізації внутрішньої ситуації в країні там фігурують Юлія Тимошенко і "Батьківщина", "єврооптимісти" та низка журналістів, які займають антикорупційними розслідуваннями. Також частина документів присвячена обговоренню можливості розгойдування сепаратистських настроїв на Закарпатті.

У мережі цей "злив" викликав гостру дискусію щодо правдоподібності документів. З огляду на цілу низку рішень, які приймалися закарпатськими депутатами, інспірування Кремлем "ЗНР" виглядає ймовірним. Що ж до плану "Шатун", де названі прізвища деяких політиків, то у багатьох користувачів соцмереж існують підозри: або документ – підробка, або його навмисно могли оприлюднити, аби спровокувати масштабну війну компроматів в Україні.

Отже, аргументи за автентичність документів наступні: останнім часом "Батьківщина" активно політизує обласні ради в тих регіонах, де має сильні позиції, вона може мати стосунок до прийняття цими обласними радами рішень про так звані "договірні стосунки" центру й областей, наступним кроком після чого очікувано стануть антитарифні постанови місцевих рад; спроби розгорнути "тарифні майдани" вже були, то ж не виключено, що ця технологія дійсно розгортатиметься саме в кінці листопада; політики-антикорупціонери регулярно "вкидають" компромат на президента, його оточення, у тому числі й використовуючи західні медіа-майданчики. Також на доказ правдивості "файлів Суркова" можуть свідчити рекомендовані ЗМІ для реалізації плану – медіа, які відомі своєю проросійською позицією. Вони протягом останніх років розповідають про "партію війни", яка начебто протистоїть "партії миру". І взагалі – багато чого розповідають, що відверто тхне кремлівськими "темниками".

Аргументи проти також суттєві. По-перше, названі прізвища тих діячів, яких явно хотіли "засвітити" в якості "агентів впливу". А от про Надію Савченко, яку у нас підозрюють ледь не у співпраці з бойовиками, не згадано. По-друге, серед екс-"регіоналів", з якими влада начебто завела шури-мури, згадано Льовочкіна й Бойка. При цьому канал "Інтер" – серед пропонованих інформмайданчиків для дестабілізації ситуації в країні. Це виглядає абсурдним. Так само, як і ім’я Ольги Червакової серед "американського лоббі" у фракції БПП.

Можна знайти ще багато нестиковок у "злитих" документах. Цими пошуками, власне, й займеться СБУ, де вже пообіцяли провести експертизу. Там також підтвердили: зміст окремих файлів збігається з документальними матеріалами, які вилучалися СБУ під час обшуку в рамках кримінального провадження, пов'язаного з розслідуванням сепаратистських рухів на Закарпатті. 

Уявимо варіанти розвитку подій. Перший – Служба безпеки доводить правдивість переписки. У такому випадку всі, кого в ній "засвітили", мають, як мінімум, ходити на допити до СБУ, як на роботу. Простіше кажучи, політична кар’єра осіб, на яких нібито покладається Сурков, закінчиться ганьбою. А влада отримає всі можливості, аби очистити країну від путінської агентури. Точніше, від тих, хто до неї причислений у сурковських файлах. Чому в цю версію не віриться? Розслідування щодо переписки екс-редакторші "Інтера", росіянки Столярової також начебто ведеться. Проте складається стійке враження, що ця справа планомірно "зливається".

Варіант другий – "файли Суркова", особливо "план Шатун" – брехня. Це, фактично, означатиме: все, що у документах названо російською технологією з дестабілізації країни, зовсім не технологія, а щире бажання окремих політиків боротися за народні права. Звідси висновок: хакери з "КіберХунти" – провокатори або ж люди, які нездатні прорахувати хоча б на кілька кроків наслідки своїх дій. А "агенти" – святі люди. Які мають повне моральне право проводити антитарифні майдани, кидатися у можновладців звинуваченнями в корупції. Навіть висмоктаними з пальця.

Варіант третій – фігуранти "файлів Суркова" оперативно готують "віддяку", і ми скоро станемо свідками масштабного "зливу" компромату на державних мужів. Це можуть бути нові "плівки", невідомі досі докази по "справі Шеремета" або потужний корупційний скандал, можливо, з російським слідом, який струсоне країну. І тоді про "Шатуна" та Суркова просто забудуть.

Що залишається українцям? Із сумом спостерігати, як політики займаються самознищенням, метаючи лайно один в одного.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада