Кого обере Порошенко для боротьби з корупцією - Ситника чи Сірого

Члени Конкурсної комісії з обрання кандидатів на посаду Директора Національного антикорупційного бюро України обирали дві кандидатури на цю посаду для подання президенту - Артема Ситника та Миколу Сірого
Depo.Влада
7 квітня 2015 18:42
ФОТО: depo.ua
Кого обере Порошенко для боротьби з корупцією - Ситника чи Сірого
Кого обере Порошенко для боротьби з корупцією - Ситника чи Сірого

Depo.ua вирішив нагадати життєвий шлях обох кандидатів.

Ситник Артем Сергійович народився 19 серпня 1979 року в смт. Компаніївка Кіровоградської області.

Навчався у Національній юридичній академії України ім. Ярослава Мудрого. Закінчив у 2001 році, здобувши червоний диплом.

З 2001 року працював помічником прокурора Ленінського району міста Кіровограда, потім слідчим і старшим слідчим. У серпні 2008 року був переведений на посаду начальника слідчого відділу прокуратури Київської області.

З органів прокуратури звільнився 2011 року. Як пояснив сам Ситник, через "незгоду з політикою режиму Януковича, криміналізацією правоохоронних органів, згортанням боротьби з корупцією, абсолютним непрофесіоналізмом і ангажованістю режимом тодішнього прокурора Київської області".

З 2011 року має адвокатську практику в адвокатській фірмі "Юридичні гарантії". За особистим зізнанням Ситника, "адвокатство для мене - тимчасова робота, до якої я змушений вдатись через незатребуваність державою таких слідчих, як я".

Ситник задекларував за минулий рік 23,5 тис. грн., інші члени родини заробили 113 тис. грн. Дохід від відчуження рухомого та нерухомого майна склав 218 тис. грн. Претендент також задекларував квартиру 82 кв м., його родині належить земельна ділянка площею 4 сотки у Криму, автомобіль Hyundai Elаntra, ціна якої на ринку становить не менше $16 тис.

Одружений, має двох дітей.

Сірий Микола Іванович народився 20 лютого 1962 року у місті Воркута (Російська Федерація), в сім'ї шахтаря. З початку 70-х проживає на Миколаївщині. Закінчив Київський політехнічний інститут і Харківський юридичний інститут. Окрім того, завершив навчання в аспірантурі Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України. Кандидат юридичних наук (1991).

Працював помічником прокурора Вознесенська (Миколаївська область), а також на різних посадах у Інституті ім. Корецького. З 1998-го до 1999 рік працював на посаді заступника голови Державного комітету України з питань розвитку підприємництва. З 1999 року і дотепер займає посаду старшого наукового співробітника Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України. З 2001 року є керівником громадської організації "Юридичний клуб", а також членом Ради адвокатів Києва. Одружений, має сина.

Став широко відомий в Україні після того як був одним з адвокатів Юлії Тимошенко у справі, яку проти неї порушив режим Януковича.

За минулий рік Сірий задекларував 73 тис. грн. Земельні ділянки загальною площею близько 4,4 га, квартиру 87,7 кв м, інше нерухоме майно 24,4 кв м, автомобіль Honda Civik, 2007 року випуску, вартість якого на ринку не менша $11 тис. На рахунках у банках претендент задекларував 680 тис. грн. Члени родини заробили 127 тис. 561 грн, задекларували також спадщину, а саме нерухоме майно вартістю 172 тис. грн, дві квартири 51,7 кв. м, і 29,2 кв. м.