Коболєв назвав шокуючу "газову" суму, на яку Росія обідрала Україну

За період до 2014 року Україна втратила безповоротно приблизно $32 млрд за результатами підписання так званих "харківських угод"

Про це заявив голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв на прес-конференції у Києві, передає Depo.ua.

"За період до 2014 року Україна втратила безповоротно приблизно 32 млрд доларів. Ця цифра складається з переплат, штрафів, інших компонентів контракту 2009 року", - сказав Коболєв.

За його словами, в перерахунку на кожну українську родину ця сума становить 61 тис. грн.

"Якщо говорити про те, що вдалося врятувати завдяки Стокгольмському арбітражу - це 94,7 млрд доларів", - додав Коболєв.

Нагадаємо, 16 січня Швейцарія скасувала арешт активів "Газпрому", бо у Швейцарії немає, принаймні їх поки що не вдалося знайти.

Довідка: 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж виніс рішення за позовом "Нафтогазу" проти "Газпрому", згідно з яким російський газовий монополіст повинен виплатити українській стороні 2,6 млрд доларів компенсації за недопоставлений обсяг транзитного газу. НАК повідомляв, що за кожен день несплати боргу нараховується пеня у розмірі понад 0,5 млн доларів. Зокрема, "Нафтогаз" наприкінці листопада зарахував у погашення боргів "Газпрому" 3,8 млн доларів переплати за транзит.

У травні Україна почала стягнення $2,6 млрд з російського "Газпрому" за рішенням Стокгольмського арбітражу у Швейцарії, Великій Британії та Нідерландах.

5 червня, згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу, у Нідерландах заарештували активи російської компанії "Газпром" для виплати НАК "Нафтогаз України" 2,6 млрд доларів.

29 листопада НАК "Нафтогаз України" опублікувала рішення Стокгольмського арбітражу у справі проти російського газового монополіста ВАТ "Газпром".

12 грудня, стало відомо, що НАК "Нафтогаз України" хоче залучити американські суди до розгляду з "Газпромом" про стягнення $2,6 млрд, які присудив Стокгольмський арбітраж.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook