Коболєв назвав головну проблему переговорів з "Газпромом"

Однією з головних проблем тристоронніх газових переговорів у Брюсселі є вимога російської сторони відновити баланс газу

Про це повідомив голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв під час брифінгу "Нафтогаз" - "Газпром": 10 років по тому" в Києві, передає Depo.ua.

"У період із 2010 до 2014 року, коли відбувалися постійні політичні перемовини, контракт на придбання газу був одним із головних інструментів, яким Росія активно і, я би сказав, відносно успішно, тиснула на Україну", - зазначив Коболєв.

Він також повідомив, що переговори, які тривають у Брюсселі, відбуваються дуже повільно саме з вини Росії.

"Однією з головних проблем цих перемовин, одним із каменів, через який вони ідуть досі дуже повільно й неконструктивно, це вимога російської сторони відновити так званий "баланс"... Про який баланс йдеться? "Нафтогаз", тобто українська сторона, мав сплачувати "Газпрому" за газ у 5-6 разів більше грошей, ніж отримував за транзит", - пояснив він.

Водночас Коболєв розповів, як цей "баланс" змінився за останні чотири роки.

"Наразі весь імпорт газу, який імпортує Україна, коштує на пів мільярда менше, ніж ми ("Нафтогаз", державна компанія) отримаємо за транзит газу. З точки зору всієї країни, нашої здатності підтримувати економіку... ось ця зміна "балансу" є, за великим рахунком, основним результатом подій 2014-2018 років", - наголосив він.

Нагадаємо, 14 січня стало відомо про скасування експертної тристоронньої зустрічі України, ЄС і Росії щодо газу.

15 січня у Брюсселі експертні консультації України та ЄС щодо транзиту газу таки відбулися, але без участі російської сторони.

У "Нафтогазі" вважають, що "Газпром" зриває перемовини з Україною та ЄС щодо транзину газу, чекаючи завершення президентських виборів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна