Україна може почати купувати газ у "Газпрому", – Коболєв

Очільник НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив, що російський "Газпром" з початку 2020 року може почати прямі поставки газу на потреби населення України

Україна може почати купувати газ у "Газп…

Про це він повідомив в ході "5-го українського газового форуму", передає Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Газпрому" ніщо не заважає почати постачання газу українським споживачам будь-якої миті. Щойно у нас будуть підписані договори про приєднання, і щойно ми впровадимо європейські норми роботи ринку газу, "Газпром" зможе прийти на цей ринок і поставляти в такій кількості газ споживачам, як вони побажають", – зазначив Коболєв.

Також він додав, що "Газпром" може робити це досить ефективно, якщо їхня цінова політика буде дешевшою, ніж у європейських постачальників. На його думку, небажання "Газпрому" виконувати поточний контракт із компанією є питанням політичної площини, а після його завершення російський газовий монополіст може вийти на український ринок.

"Я не здивуюся, якщо 1 січня ми побачимо "Газпром експорт" постачальником газу для великих українських споживачів, підприємств різної сфери", – заявив Коболєв.

Нагадаємо, 8 жовтня у Верховній Раді зареєстрували законопроект, який пропонує розділити "Нафтогаз".

Довідка: Україна з 26 листопада 2015 року не імпортує природний газ за контрактом із "Газпромом". "Нафтогаз" майже чотири роки закуповує ресурс виключно на західному кордоні.

Контракт на транзит російського газу через територію України закінчується 31 грудня 2019 року.

У Нафтогазі заявляли, що на майбутніх переговорах запропонують Росії транспортувати по 60 млрд кубометрів газу щорічно протягом 10 років.

Міністр енергетики РФ Олександр Новак 26 липня повідомив, що Росія запропонувала Україні продовжити чинний контракт на транзит газу на рік.

Черговий раунд газових переговорів у форматі Україна - Європейська комісія - Російська Федерація відбудеться у 20-х числах жовтня.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook