UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Коболєв пояснив причину 11 млрд збитків "Нафтогазу"

Збитки НАК "Нафтогаз" є наслідком зниження попиту та цін на енергоресурси, що вплинуло на всі сегменти

 

Про це заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв у Facebook, повідомляє Depo.ua.

Коментуючи ранкове повідомлення про 11,5 млрд грн консолідованого чистого збитку за перше півріччя 2020 року, Коболєв заявив, що найбільші нафтогазові компанії світу фіксують збитки на тлі обвалу ціни на нафту та газ і пандемії коронавірусу.

"Було б наївно думати, що така ж доля омине "Нафтогаз". Зниження попиту та цін на енергоресурси вплинуло на всі сегменти нашої діяльності", – констатував очільник Нафтогазу.

Іншою причиною погіршення фінансових показників "Нафтогазу" в січні-червні він назвав перехід доходів за послуги транзиту газу до нового оператора української ГТС.

"19,3 млрд грн за 6 місяців 2020 року отримав оператор газотранспортної системи України за послуги транзиту газу до країн ЄС та Молдови. Зараз цей показник відсутній в нашому звіті, адже відокремлення ГТС було свідомим кроком, без якого продовження транзиту за європейськими правилами було б неможливим", – пояснив Коболєв.

Водночас він запевнив, що "Нафтогаз має виважений план дій і достатній запас міцності для проходження кризового періоду".

"Ми скоротили наші капітальні інвестиції на 50%. Це було важливою та вчасною реакцією на падіння привабливості інвестиційних проєктів у галузі", – вважає Коболєв.

На його думку, результати роботи сегмента видобутку газу могли б поліпшити стимулююча рента для видобутку, спрощення дозвільних документів, відкриття доступу до Чорноморського шельфу та підписання угод розподілу продукції (УРП), конкурси за якими відбулися рік тому.

Нагадаємо, "Нафтогаз" за півроку отримав понад 11 млрд грн збитків.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"