Чи складеться у Порошенка та Яценюка коаліція на двох

Потенційна нестійкість імовірної коаліції Блоку Петра Порошенка з "Народним фронтом" компенсуватиметься ситуативним долученням голосів з "Відродження" та "Волі народу"

Чи складеться у Порошенка та Яценюка коа…

Після того, як Юлія Тимошенко фактично зіскочила з переговорного процесу зі створення коаліції, висунувши абсолютно нездійснені вимоги, у Банкової залишився єдиний варіант формування парламентської більшості. Фактично мова йде про створення коаліції на двох – БПП і "Народного фронту". Втім, 138 представників БПП та 81 член "НФ" сумарно дають лише 219 депутатських багнетів. Тобто для того, щоб отримати такі бажані 226 голосів, не вистачає ще сім депутатів. Оскільки згідно з чинною Конституцію, коаліцію повинні формувати фракції, було вирішено, що у ці дві фракції доберуть необхідну кількість позафракційних депутатів.

Першою "ластівкою" стала нардеп Ірина Суслова. "У вирі жорсткої політичної боротьби ми забуваємо, що руйнуємо єдність країни. Для багатьох політиків власні амбіції стали важливішими за майбутнє держави. Потрібно припинити взаємопоборювання і шукати шляхи об’єднання", - пафосно пояснила вона власне рішення. Пішли чутки про групу екс-представників "Самопомочі", але Ганна Гопко, яку називали серед інших кандидатур, публічно спростувала дану інформацію. Втім, подейкують, що у фракцію "Блок Петра Порошенка" можуть зайти народні депутати Олег Мусій, Сергій Міщенко, Сергій Рудик і Тарас Батенко.

Збирають людей і в "Народному Фронті". Так, за деякими даними, зараз йдуть перемовини з "укропівцями", декласованими після історії з кримінальним переслідуванням Геннадія Корбана.

Втім, перемовини тривають, і вочевидь, про реальний результат буде зрозуміло вже після повернення Петра Порошенка з вояжу до США та Японії – себто 7 квітня. Інше питання: чи буде ця коаліція життєздатною і ефективно працювати? Варто розуміти, що набагато більше аніж 226 голосів у новій коаліції навряд чи буде. До цього варто додати внутрішні конфлікти всередині у БПП, де окрім "єврооптимістів", які завжди мають окрему позицію, є ще група Віталія Кличка, яка останнім часом також помітно активізувалася.

Чим це компенсувати? Іншого виходу, ніж залучити дві депутатські "Відродження" та "Воля народу", у нової коаліції, здається, не буде. Не варто забувати про "Опозиційний блок", який де-факто складається з груп Сергія Льовочкіна та Ріната Ахметова. На їхніх інтересах ситуативно гратиме і нова коаліція. Інакше зібрати 226 голосів під кожне голосування буде доволі складно, особливо з урахуванням традиційно слабкої дисципліни в БПП та регулярних відряджень нардепів за кордон.

У будь-якому разі, дана коаліція працюватиме "на тоненьку". Втім, в Україні уже існує подібний досвіт. Йдеться про коаліцію "226" під час другого прем'єрства Юлії Тимошенко. Тоді фактично неіснуюча більшість протрималася два з половиною роки аж до президентських виборів…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme