Як би Рада не проголосувала, Клюєв затягає свою недоторканність по судах

Подякувати за це треба Генпрокурору Шокіну та регламентному комітету ВР
Depo.Влада
3 червня 2015 09:00
ФОТО: depo.ua
Як би Рада не проголосувала, Клюєв затягає свою недоторканність по судах
Як би Рада не проголосувала, Клюєв затягає свою недоторканність по судах

Сьогоднішнє голосування за зняття недоторканості з Сергія Клюєва, швидш за все, лише дасть можливість спробувати зберегти обличчя депутатам від коаліції. Однак, насправді, позитивне голосування нічого остаточно не вирішить, оскільки Клюєв, який, до речі, вже глузливо заявив, що і сам буде голосувати "за", вже розповів як "йому нічого не буде".

Все дуже просто. Клюєв планує подати в суд на Гройсмана, який порушив закон, коли повернув подання Регламентного комітету назад в комітет. А тепер все по порядку.

Справді, спікер ВР Гройсман після отримання подання мав два варіанта або відправити його на голосування в сесійну залу, або - на доопрацювання в Генпрокуратуру. Назад в комітет він не мав права повертати подання. І це головна зачіпка для Клюєва. Але чому ж Гройсман вчинив усупереч закону? А тому що це нормальне подання він мав би відправляти або на розгляд депутатів, або на доопрацювання в Генпрокуратуру. А, м'яко кажучи, "дивне" подання Регламентного комітету, який не зробив жодного висновку, а просто умив руки (мовляв, знати нічого не знаємо, здається, що доказів проти Клюєва нема, а тому вирішуйте самі, що робити) він просто не мав отримувати. Такі подання без висновків теж суперечать регламенту. Тобто Гройсман вчинив наче логічно і законно, але при цьому... наче і закон порушив. Власне, кажучи на цій колізії і будуватиме свої претензії Клюєв.

І навіть, якщо депутати проголосують за зняття депутатської недоторканості, а Шокін потягне Клюєва в суд, то судді цілком обгрунтовано скажуть - будь-які кримінальні провадження проти пана Клюєва ми розглядати не можемо, адже, зараз в іншому суді ще не вирішено чи бува він ще не користується депутатським імунітетом. А справу про те, чи вважати Клюєва недоторканим можуть розглядати роками - відведення суддів, перенесення засідань, апеляції та оскарження - арсенал величезний. Власне, це Клюєву і потрібно.

Більше того, виглядає, що виникнення даної колізії йому більше на руку, ніж ситуація, коли б регламентний комітет просто повернув би подання Шокіну, а не тулив його без висновку спікеру ВР. Зрештою, якщо б Шокін надав достатньо доказів і не влаштовував би шоу "таємниці слідства", то, знову таки, цієї всієї ситуації можна було б уникнути. Зате тепер всім буде добре і всі будуть задоволені - регламентний комітет може сказати, що піддався на народні вимоги і таки народив, хай із ваганнями і по другому разу потрібне подання, Шокін наче теж виконав свою роботу, депутати теж мабуть зможуть сказати, що проголосували як слід, ну і Клюєву хороше - ніхто його до відповідальності ще довго не притягне. І усі "правдолюбці" будуть казати от ми ж молодці та тільки знову погані українські суди підводять.