Фігура з ОЗУ: Хто такий Левін, якого підозрюють у замовленні вбивства Гандзюк

У справі про вбивство Катерини Гандзюк оприлюднене ім'я можливого замовника злочину – це Олексій Левін, який раніше мав прізвище Москаленко

Політичний оглядач
Фігура з ОЗУ: Хто такий Левін, якого під…

"Оголошено ще одну дуже важливу підозру громадянину Левіну, який відомий у кримінальному світі за прізвиськом Москал-молодший. Ця людина була засуджена разом зі своїм батьком. Батько — пожиттєво. А молодший — на 15 років за організацію вбивств і нападів на Херсонщині на водіїв. Загальна кількість доведених вбивств — 15 чоловік", - заявив Генпрокурор Юрій Луценко. Цей Левін, який, за версією слідства, є ключовою фігурою у вчиненні злочину, достроково вийшов із в'язниці за "законом Савченко". Наразі він утік за кордон, проте, каже Луценко, тепер здійснюються заходи, щоб затримати його за міжнародними дорученнями. При цьому Генпрокурор запевнив: відсутність Левіна в Україні не вплине на слідство, "яке близьке до юридичного доказу діяльності замовника".

Трохи детальніше про суть справи написав нардеп Мустафа Найем. Левін (раніше – Москаленко) - член відомої в області ОЗУ, помічник депутата обласної ради Миколи Ставицького, близького до голови облради Владислава Мангера.

"Він неодноразово був в офісі у організатора вбивства Ігоря Павловського; і за непідтвердженою інформацією, саме він на машині Миколи Ставицького приїжджав до Павловського, коли з'ясувалося, що поліція затримала виконавців", написав Найем на своїй сторінці у Facebook. Також, за його словами, Левін зараз знаходиться в Домініканській республіці, а його батько – в Херсоні. І далі займається вирубкою лісу.

Про ОЗУ Москалів відомо достатньо багато. Займалося в основному угонами автомобілів і мало відмінно налагоджену систему збору інформації. Про загрозу арешту бандити дізнавалися заздалегідь і залягали на дно. Проте влітку 2002 року батько Левіна Олексій Москаленко все ж потрапив в міліцейську засідку біля свого будинку. Прориваючись, він протаранив "Мерседесом" чотири міліцейські автомобілі, але був затриманий і засуджений. До кінця 2002 року угрупування було ліквідоване – когось впіймали і засудили, хтось утік.

Але 10 червня 2016 року за рішенням колегії суддів у місті Миколаєві члени банди опинилися на свободі. Серед них навіть засуджені до довічного ув'язнення (у справі ОЗУ Москалів проходило 24 епізоди з убивствами. Довели лише два). Приблизно з того часу на Херсонщині розпочалися розбірки між угрупуваннями за сфери впливу. Причому відбувалося це із залученням колишніх "атовців". Нагадаємо, виконавці замаху на Гандзюк також ветерани АТО, які воювали в добробатах. Ці банди віджимали врожай у фермерів, ті мусили наймати одних бандитів для захисту від інших. 90-ті роки у чистому вигляді.

Дійсно, і тут з Мустафою важко не погодитися, дивно, що Левін не опинився в числі перших підозрюваних у справі Гандзюк і встиг сховатися від правоохоронних органів через кілька днів після вбивства. Напрошується висновок про наявність змови з правоохоронцями, що дало змогу Левіну накивати п'ятами з України. Інший висновок, який давно у багатьох на вустах – розслідування вбивства Катерини Гандзюк розкручує клубок, у якому намотані різні партійні нитки.

Затриманий Ігор Павловський був помічником на громадських засадах народного депутата від БПП Миколи Паламарчука. Про причетність нардепа до цієї справи у слідства даних немає. Принаймні, вони не оприлюднювалися. Депутат Херсонської обласної ради Микола Ставицький входить до фракції "радикалів". Голова обласної ради Владислав Мангер – до фракції "Батьківщина". Але на місцевому рівні між цими людьми жодних ідеологічних розбіжностей немає.

Це дуже важливий момент, який свідчить, що на місцевих виборах 2015-го відбувався масштабний обман виборців, коли "князьки" просто порозкладали яйця в різні політичні корзини, аби й далі панувати у своїх регіонах. І відповідальність за цей обман несуть лідери політичних партій. Зараз вони цуратимуться осіб, які проходять в якості підозрюваних по справі про вбивство Гандзюк, мовляв, це паршиві вівці. Чи правдоподібно виглядатиме відбудовування лідерів партій від "поганих хлопців" у своїх лавах можна буде судити, коли результати слідства передадуть до суду. Рейтинги покажуть.

Ще один нюанс – оскільки в цій історії "замазані" всі, суспільство може стати свідком перекидання відповідальності між різними "замазаними" сторонами. Приміром, ймовірна причетність до злочину Мангера суттєво б'є по Юлії Тимошенко, Ставицького – по Олегові Ляшку, поки не до кінця з'ясована роль глави ОДА Андрія Гордєєва (хоча Найем вже встиг назвати його серед замовників вбивства херсонської активістки) - по Банковій. Тому для політсил, чиї представники фігурують у справі, буде важливим не лише відбілитися від них, але й сформувати у громадській думці відповідну картинку: це не ми, це – вони.

Наступний момент – розкручування клубка у справі про вбивство Гандзюк вкотре переконує, що на місцях влада і бізнес настільки зрослися і криміналізувалися, що у нас ледь не у кожному регіоні потрібно влаштовувати міні-АТО. Колись медійною темою була ситуація з незаконним видобутком бурштину на Рівненщині і Житомирщині. Перевірки виявили, що старателів "кришують" у владних кабінетах – прокурорських, поліцейських, депутатських. Проте після гучних викриттів ситуація не надто змінилася. Зараз у Херсоні виявили цілі банди, які займаються вирубкою лісів. Та чи не закінчиться і нинішня історія тим, що причетних до вбивства Гандзюк посадять, а ліс незаконно рубатимуть далі. Просто займатимуться цим інші особи.

Ще одна схожа історія була у Миколаєві. У липні 2016-го Юрій Луценко заявив, що містом править кримінальний авторитет "Мультик" (Михайло Титов), а місцева влада зрослася з криміналом. "Мультика" затримали. Проте цього року тихо випустили із СІЗО під домашній арешт. "А перед цим, - писав журналіст Дмитро Гнап, - раптом, у слідчому ізоляторі знайшли мертвим спільника "Мультика" (Дмитро Леонов), який міг би дати важливі свідчення щодо діяльності Титова".

Третє – на Херсонщині діє режим воєнного стану, який дає можливість швидко завершити розслідування у справі Гандзюк, затримати тих, хто ще бігає на свободі, і й піти у наступ на корумповану місцеву владу. Зв'язки якої з бандитами вимальовуються досить чітко. Чи буде це зроблено? Враховуючи, що затримані особи здатні потягнути на дно дуже багатьох, мабуть, не помилимося, якщо скажемо: політики усіх таборів більше зацікавлені не в зачистці регіону від криміналу, що зрісся з владою, а в піарі на цій історії.

З одного боку чуємо звинувачення на адресу МВС і прокуратури (затягують, отже, щось приховують), з іншого – зміщення акценту на вигідну для інформаційного удару політичну фігуру. То ж не здивуємося, коли з-за морів-океанів долине голос Левіна, який розповість свою версію, де він - янгол.

Фото ord-ua.com

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme