Клімкін зізнався, що думає про Пристайка

Чинний міністр закордонних справ України Павло Клімкін побажав наступному можливому очільнику МЗС Вадиму Пристайку успіхів на теренах зовнішньої політики

Про це він заявив у інтерв'ю ТСН.ua, передає Depo.ua.

Клімкін розповів, що Пристайка, якому пророчать посаду голови Міністерства закордонних справ, знає особисто впродовж багатьох років і дуже добре.

"Вадим... у нього в кар’єрі був такий англосаксонський акцент, він багато років працював у США, в Канаді, був натівський акцент. Я вважаю, дуже важливо, що він є професіоналом. Але коли ти відходиш від номінальної відповідальності, тобто людини, яка менеджить зовнішню політику, до реальної відповідальності як міністр закордонних справ – це зовсім інше. Тому я йому бажаю в цьому успіху, сподіваюсь, що у нього все вдасться", – сказав він.

Клімкін зауважив, що дуже хоче, аби в МЗС "збереглася наша унікальна культура".

"Це дуже відкрита культура взаємодії. Культура не вертикальна, а команди, яка працює. Я вважаю, що наш успіх (якщо можна так сказати, я не себе хвалю, а команду, в цьому випадку, дипломатичну службу), пов’язаний з тим, що у нас є відчуття команди. Я сподіваюсь, що Вадим зможе зберегти і далі допомагати цій дипломатичній команді", – наголосив чиновник.

Окрім того Клімкін розповів, що працював разом із Пристайком.

"Я називав Зеленському декілька кандидатур, які могли б бути задіяні на зовнішньополітичному напрямку, Вадим був серед них. Я це не приховую. Але рішення за Зеленським звісно… У нього дійсно гарна репутація в дипломатичних колах", – сказав він.

Також чинний голова МЗС пообіцяв дати своєму наступнику не лише "публічні" поради, а "непублічні", яких буде більшість.

"Вони будуть стосуватися стратегії того, як ми маємо побудувати… На нас очікують найближчі місяці шалені виклики. Як тільки у Зеленського буде велика фракція в парламенті, а вона буде, на нього буде шалений тиск щодо виконання багатьох речей. Зокрема, з боку наших друзів і партнерів. Одночасно зійдеться питання стосовно економічної ситуації, транзиту газу, багатьох інших речей і стосовно взагалі стабільності нас як держави і нації. Тут дуже важливо побудувати цю мережу відносин з нашими ключовими партнерами", – підсумував Клімкін.

Нагадаємо, 17 травня Клімкін заявив, що написав заяву про відставку з посади міністра закордонних справ України. Він повідомив, що заздалегідь поінформував президента Володимира Зеленського про свій намір.

30 травня Зеленський вніс до Верховної Ради подання про звільнення з посад міністра закордонних справ і міністра оборони, а також голови Служби безпеки України.

31 травня Клімкін закликав народних депутатів звільнити його з посади.

5 червня Зеленський заявив, що пропонував Клімкіну залишитися працювати, проте той відмовився.

Пізніше профільний комітет Ради затвердив висновок щодо президентського проекту постанови про відставку Клімкіна – погодив звільнення його з посади.

6 червня Рада не схвалила проекти постанов про відставку міністра закордонних справ України Павла Клімкіна.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна