Клімкін зізнався, що думає про Пристайка

Чинний міністр закордонних справ України Павло Клімкін побажав наступному можливому очільнику МЗС Вадиму Пристайку успіхів на теренах зовнішньої політики

Клімкін зізнався, що думає про Пристайка…

Про це він заявив у інтерв'ю ТСН.ua, передає Depo.ua.

Клімкін розповів, що Пристайка, якому пророчать посаду голови Міністерства закордонних справ, знає особисто впродовж багатьох років і дуже добре.

"Вадим... у нього в кар’єрі був такий англосаксонський акцент, він багато років працював у США, в Канаді, був натівський акцент. Я вважаю, дуже важливо, що він є професіоналом. Але коли ти відходиш від номінальної відповідальності, тобто людини, яка менеджить зовнішню політику, до реальної відповідальності як міністр закордонних справ – це зовсім інше. Тому я йому бажаю в цьому успіху, сподіваюсь, що у нього все вдасться", – сказав він.

Клімкін зауважив, що дуже хоче, аби в МЗС "збереглася наша унікальна культура".

"Це дуже відкрита культура взаємодії. Культура не вертикальна, а команди, яка працює. Я вважаю, що наш успіх (якщо можна так сказати, я не себе хвалю, а команду, в цьому випадку, дипломатичну службу), пов’язаний з тим, що у нас є відчуття команди. Я сподіваюсь, що Вадим зможе зберегти і далі допомагати цій дипломатичній команді", – наголосив чиновник.

Окрім того Клімкін розповів, що працював разом із Пристайком.

"Я називав Зеленському декілька кандидатур, які могли б бути задіяні на зовнішньополітичному напрямку, Вадим був серед них. Я це не приховую. Але рішення за Зеленським звісно… У нього дійсно гарна репутація в дипломатичних колах", – сказав він.

Також чинний голова МЗС пообіцяв дати своєму наступнику не лише "публічні" поради, а "непублічні", яких буде більшість.

"Вони будуть стосуватися стратегії того, як ми маємо побудувати… На нас очікують найближчі місяці шалені виклики. Як тільки у Зеленського буде велика фракція в парламенті, а вона буде, на нього буде шалений тиск щодо виконання багатьох речей. Зокрема, з боку наших друзів і партнерів. Одночасно зійдеться питання стосовно економічної ситуації, транзиту газу, багатьох інших речей і стосовно взагалі стабільності нас як держави і нації. Тут дуже важливо побудувати цю мережу відносин з нашими ключовими партнерами", – підсумував Клімкін.

Нагадаємо, 17 травня Клімкін заявив, що написав заяву про відставку з посади міністра закордонних справ України. Він повідомив, що заздалегідь поінформував президента Володимира Зеленського про свій намір.

30 травня Зеленський вніс до Верховної Ради подання про звільнення з посад міністра закордонних справ і міністра оборони, а також голови Служби безпеки України.

31 травня Клімкін закликав народних депутатів звільнити його з посади.

5 червня Зеленський заявив, що пропонував Клімкіну залишитися працювати, проте той відмовився.

Пізніше профільний комітет Ради затвердив висновок щодо президентського проекту постанови про відставку Клімкіна – погодив звільнення його з посади.

6 червня Рада не схвалила проекти постанов про відставку міністра закордонних справ України Павла Клімкіна.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme