Клімкін заявив, що "Турецький потік" заважатиме Україні і Європі

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що відновлення контактів Росії та Туреччини не погіршить українсько-турецькі відносини, проте відновлення проекту "Турецький потік" суперечить інтересам не тільки Української держави, а й усієї Європи
Depo.Влада
12 серпня 2016 16:36
ФОТО: depo.ua

Про це він розповів в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", передає depo.ua.

"Економічне співробітництво між Туреччиною і Росією в багатьох сферах буде відновлено. І, в крайній мірі, один проект, який зараз обговорюється, суперечить інтересам не тільки України, але і Європи. Це "Турецький потік" (газопровід з Росії в європейську частину Туреччини і далі на цільові ринки країн центральної та південної Європи – ред.)", - сказав він.

Голова МЗС зазначив, що Україна щодо Угоди про асоціацію з ЄС приймає на себе європейські правила, зобов'язання в рамках енергетичного співтовариства, в свою чергу Росія прагне "обійти Україну і створити газовий хаб на території Туреччини, який не підпадатиме під європейські правила".

Крім того, за словами Клімкіна, до погіршення українсько-турецьких відносин контакт з Росією однозначно не призведе.

Нагадаємо, 9 серпня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що проект "Турецький потік", який забезпечить постачання російського газу як на ринок Туреччини, так і Європи, буде реалізовано.

У той же день зі сторони Росії заявили, що Росія і Туреччина можуть вже в жовтні підписати міжурядову угоду щодо "Турецького потоку", проект якого буде створений спеціальною робочою групою.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада